Spacerowanie we śnie jest szkodliwe dla zdrowia.

jak to jest z tym somnambulizmem?

obalam potwierdzam riposta

Próby weryfikacji mitu (4)

27.12.2012 przez Marcin Musiał - Student medycyny: Pomorski Uniwersytet Medyczny
obalam

Co ciekawe, somnambulizm głównie dotyczy dzieci i młodzieży i nie jest to przypadłość wyjątkowa czy groźna. Epizody lunatykowania zdarzają się u około 17% dzieci przed ukończeniem 12 roku życia, a wieku 4-8 lat zdarza się to aż u 30% dzieci. Zdarza się, że współwystępuje z moczeniem nocnym i koszmarami sennymi. Jest to związane z dojrzewaniem układu nerwowego i nie należy się tym przejmować, a już absolutnie nie należy podawać dzieciom leków. Trzeba natomiast takiemu dziecku zapewnić maksimum bezpieczeństwa: nie zostawiać otwartych ani uchylonych okien, zamykać drzwi wyjściowe, usuwać potencjalnie niebezpieczne narzędzia i przedmioty.

27.12.2012 przez kontousuniete - Student
potwierdzam

Jeżeli chodzi o urazy to tak. W trakcie snu możemy obijać się o przedmioty i doznawać różnych uszkodzeń ciała

27.12.2012 przez Kaja Winczyk - Student medycyny: studentka jak studentka
potwierdzam

Lunatykowanie, inaczej somnambulizm lub sennowłóctwo, nie jest do końca poznaną przypadłością. Objawia się chodzeniem, rozmawianiem a nawet wykonywaniem różnych czynności podczas gdy mózg jest w fazie głębokiego snu. U dzieci nie jest to niebezpieczne, jednak lunatykowanie u dorosłych jest już chorobą. W skrajnych przypadkach może to być niebezpieczne dla chorego i jego otoczenia.

27.12.2012 przez Klaudia Ksepko - Student medycyny: studentka 6. roku
obalam

Samo spacerowanie we śnie nie jest szkodliwe dla zdrowia ani osoby spacerującej ani dla otoczenia.Wyjątek stanowią jedynie urazy ,których może doznać osoba spacerująca we śnie np.spaść z wysokości.