Najlepsza rada na infekcje pochwy to domowy sposób mam i babć - irygacje z rumianku.

Powszechnie panuje taki mit, a co Wy na to?

obalam potwierdzam riposta

Próby weryfikacji mitu (4)

27.12.2012 przez Marcin Musiał - Student medycyny: Pomorski Uniwersytet Medyczny
obalam

Najskuteczniejszą walką z zakażeniem bakteryjnym pochwy są chemioterapeutyki. To ginekolog powinien zadecydować o sposobie leczenia. Irygacje powinno się wykonywać jedynie wtedy, gdy zaleci je ginekolog, a nie na własną rękę. Czasem irygacje mogą być pomocne, ale jest to zbyt potężna broń, która w niewłaściwy sposób zastosowana, może obrócić się przeciwko nam. Należy pamiętać, że pierwszej pomocy, zanim udamy się do lekarza, może udzielić nam Albothyl.

27.12.2012 przez Klaudia Ksepko - Student medycyny: studentka 6. roku
obalam

Nie, najskuteczniejszą formą leczenia jest farmakoterapia, ukierunkowana na drobnoustrój wywołujący zapalenie (bakterie, grzyby, pierwotniaki).

Żródło: "Ginekologia i położnictwo" G. Brębowicz

27.12.2012 przez Kaja Winczyk - Student medycyny: studentka jak studentka
obalam

Odp. dr Joanna Sadowska: Najskuteczniejszą walką z infekcją są chemioterapeutyki. To ginekolog powinien zadecydować o sposobie leczenia. Irygacje powinno się wykonywać jedynie wtedy, gdy zaleci je ginekolog, a nie na własną rękę. Czasem irygacje mogą być pomocne, ale jest to zbyt potężna broń, która w niewłaściwy sposób zastosowana, może obrócić się przeciwko nam. Należy pamiętać, że pierwszej pomocy, zanim udamy się do lekarza, może udzielić nam Albothyl.

27.12.2012 przez kontousuniete - Student
obalam

Długie kąpiele są przeciwwskazane w nawracających infekcjach pochwy. Ma to związek z wypłukiwaniem pałeczek mlekowych z pochwy, jedynej skutecznej, naturalnej broni przeciwko drobnoustrojom.