Pierwszym objawem infekcji układu moczowo - płciowego jest ból brzucha.

Czy są może jakieś inne objawy?

obalam potwierdzam riposta

Próby weryfikacji mitu (3)

27.12.2012 przez Marcin Musiał - Student medycyny: Pomorski Uniwersytet Medyczny
obalam

Bóle brzucha nie są pierwszym objawem zarówno w infekcji układu moczowego, jak i w infekcji układu płciowego. A przynajmniej jeśli się tak zdarzy, to raczej jest wyjątek. W przypadku układu moczowego objawy zależą od wysokości na jakiej jest stan zapalny: cewka moczowa - pieczenie, bolesne oddawanie moczu, nagłe parcie na mocz. Pęcherz moczowy - ból i tkliwość okolicy nadłonowej, częste oddawanie moczu, ewentualnie krwiomocz. Zapalenie miedniczek nerkowych - ból okolicy lędźwiowej , gorączka, dreszcze, czasem wymioty i biegunka. Układ płciowy ? upławy, pieczenie, świąd, bóle brzucha, bolesne stosunki. Problemy z jakimi układami mogą wpływać na infekcje intymne? Odp. dr Sławomir Matkowski: Alergie, cukrzyca, nowotwory, nieprawidłowości budowy anatomicznej (chodzi o odpowiedni układ fałdów błony śluzowej pochwy), problemy z układem immunologicznym ? np. choroby autoimmunologiczne, to wszystko może mieć wpływ na częstość występowania zakażenia bakteryjnego pochwy.

27.12.2012 przez Klaudia Ksepko - Student medycyny: studentka 6. roku
potwierdzam

Zależy. Jeśli zapalenie w obrębie nerek to typowo bolą lędźwia, przy zapaleniu cewki moczowej bolą tamte okolice. Przykładowo zapalenie pęcherza, przydatków może się objawiać bólem brzucha. Wszytko zależy od elementów objętych infekcją.

Źródło "Choroby wewnętrzne" A. Szczeklik

27.12.2012 przez Kaja Winczyk - Student medycyny: studentka jak studentka
obalam

Odp. dr Marcin Prokop: Bóle brzucha nie są pierwszym objawem zarówno w infekcji układu moczowego, jak i w infekcji układu płciowego. A przynajmniej jeśli się tak zdarzy, to raczej jest wyjątek. W przypadku układu moczowego objawy zależą od wysokości na jakiej jest stan zapalny: cewka moczowa - pieczenie, bolesne oddawanie moczu, nagłe parcie na mocz. Pęcherz moczowy – ból i tkliwość okolicy nadłonowej, częste oddawanie moczu, ewentualnie krwiomocz. Zapalenie miedniczek nerkowych - ból okolicy lędźwiowej, gorączka, dreszcze, czasem wymioty i biegunka. Układ płciowy – upławy, pieczenie, świąd, bóle brzucha, bolesne stosunki.

Problemy z jakimi układami mogą wpływać na infekcje intymne?

Odp. dr Sławomir Matkowski: Alergie, cukrzyca, nowotwory, nieprawidłowości budowy anatomicznej (chodzi o odpowiedni układ fałdów błony śluzowej pochwy), problemy z układem immunologicznym – np. choroby autoimmunologiczne, to wszystko może mieć wpływ na częstość występowania infekcji intymnych.