Rozwoju paradontozy nie można zatrzymać

Rozwoju paradontozy nie zatrzymamy chyba że wyrwiemy wszystkie zęby

obalam potwierdzam riposta

Próby weryfikacji mitu (12)

14.10.2012 przez Adam Kuś - Inny: ciekawski, chory na zzsk
obalam

Oczywiście, że można zatrzymać rozwój tej choroby. Im wcześniej trafimy na fotel dentysty tym dla nas lepiej. Przecież nie każdy kto ma paradontozę jest zupełnie pozbawiony lub skazany na bezzębie. Profesjonalne leczenie u periodontologa jest jednak trudne, czasochłonne i drogie.

21.10.2012 przez Marcin Musiał - Student medycyny: Pomorski Uniwersytet Medyczny
obalam

Można jej zapobiec stosując właściwą higienę jamy ustnej. Eliminacja płytki nazębnej chroni prze tą chorobą.

8.11.2012 przez kontousuniete - Student
obalam

Obecnie z paradontozą udaje się wygrać nawet wówczas, gdy jest bardzo zaawansowana: czyli zęby się wyraźnie chwieją.

26.11.2012 przez Natalia Głódkowska - Student medycyny: Stomatologia
obalam

Parodontoza jest chorobą przewlekłą, nie możemy jej wyleczyć, jednak możemy ją zatrzymać i kontrolować. Najważniejsze jest jak najwcześniejsze trafienie do specjalisty w momencie zaobserwowania krwawienia z dziąseł - jest to pierwszy, najważniejszy objaw zapalenia dziąseł, który w szybkim tempie może rozwinąć się do zapalenia przyzębia i utraty kości.

Regularne wizyty u periodontologa, skaling, kiretaże, a PRZEDE WSZYSTKIM właściwa higiena jamy ustnej w domu, wykonywana przez pacjenta powodują zatrzymanie choroby.

6.12.2012 przez Amelia Prorok - Inny: Interesuję się medycyną od wielu lat
obalam

można zatrzymać a nawet cofnąć pogłębianeie się kieszeni trzeba tylko poprawić higienę używać odpowiednich past i płynów czasem przeleczyć antybiotykami, odpowiednio często czyścić zeby z kamienia a przede wszystkim ZNALEŹĆ ODPOWIEDNIEGO STOMATOLOGA. Przez wiele lat dentyści olewali moje problemy z dziąsłami aż trafiłam na takiego który się tym zajął i teraz jest o niebo lepiej

7.12.2012 przez Damian Z - Inny: Ratownik Medyczny/Student Pielęgniarstwa
obalam

Trzeba przede wszystkim udać się do dentysty która skieruje nas dalej, Ale jak widać w linku jest mnóstwo leczenia tej choroby

21.12.2012 przez agatamaszczyk - Student medycyny: student
obalam

Oczywiscie, ze przebieg parodontozy mozna, a nawet powinno sie zatrzymac. Nizbedna bedzie tu pomoc stomatologa, ktory usunie kamien nazebny i podpowie jak prawilowo utrzymywac higiene w jamie ustnej.

23.12.2012 przez Tomasz Wacikowski - Student medycyny: Przewodniczący SKN Kardiologii Dziecięcej IP-CZD
obalam

Obecnie z paradontozą udaje się wygrać nawet wówczas, gdy jest bardzo zaawansowana: czyli zęby się wyraźnie chwieją.

26.12.2012 przez Klaudia Ksepko - Student medycyny: studentka 6. roku
obalam

Można powstrzymać jej rozwój, ale wymaga to ciężkiej pracy. Najważniejsza jest higiena jamy ustnej, usunięcie kamienia nazębnego i stosowanie odpowiednich past i płukanek.

26.12.2012 przez Kaja Winczyk - Student medycyny: studentka jak studentka
obalam

Leczenie chorób przyzębia odbywa się etapami. Lekarz (najlepiej specjalista periodontolog) najpierw zleci wykonanie tzw. pantomogramu, czyli panoramicznego zdjęcia rentgenowskiego szczęki i żuchwy. Niezależnie od tego, jaką metodę leczenia zastosuje, najpierw musi wyleczyć stany zapalne w jamie ustnej, usunąć płytkę bakteryjną oraz kamień nad- i poddziąsłowy (tzw. scaling). Czasem już te zabiegi wystarczą, by dolegliwości minęły. Jeśli jednak paradontoza jest bardziej zaawansowana, leczenie będzie dłuższe.

25.03.2013 przez Jerzy Zięba - Inny: Naturopatia
obalam

Ok... 1/3 łyżki stołowej sody oczyszczonej zalać wodą utlenioną w ilości takiej, żeby utworzyła się PASTA. Taką pastę nabieramy na szczoteczkę do zębów i normalnie, jak zawsze myjemy zęby. W zależności od stanu zaawansowania paradontozy.... w ciągu kilku dni jest po sprawie, albo przynajmniej będzie duża poprawa.

22.01.2016 przez Dorota Stankowska - Lekarz: Lekarz stomatolog, wspólnie z mężem lek. stom. Przemysławem Stankowskim autorka poradnika "Bądź bystry u dentysty", prowadzą wspólnie prakt. stom. w Poznaniu, wykładowca Akademii Dawsona Polska
obalam

Paradontozę można i należy leczyć, gdyż jej zlekceważenie może skutkować utratą zębów. Już przy objawach takich jak: obrzęknięte, krwawiące, wrażliwe dziąsła czy odsłonięte szyjki zębowe należy zgłosić się do stomatologa, aby pomógł nam dociec przyczyny. Jeśli paradontoza ma tło genetyczne to zazwyczaj będzie miała gwałtowny przebieg i charakterystyczne dla niej symptomy. Niestety może wystąpić nawet przy idealnej higienie, może wymagać też użycia leków. Z kolei paradontoza bakteryjna (spowodowana zaniedbaniami higieny lub nieodpowiednią techniką mycia) jest łatwiejsza do uniknięcia, najważniejsze, aby prawidłowo szczotkować i nitkować zęby. Tylko dentysta będzie potrafił wykryć schorzenie i je skutecznie leczyć - bo TAK, możliwe jest całkowite zatrzymanie choroby za pomocą szeregu zabiegów. Nawet jeśli doszło już do zaniku kości, w niektórych przypadkach stomatolog można dokonać odbudowy kości i dziąseł.