Spanie z psem lub kotem w łóżku powoduje zarobaczenie właściciela.

prawda czy fałsz?

obalam potwierdzam riposta

Próby weryfikacji mitu (4)

27.12.2012 przez Marcin Musiał - Student medycyny: Pomorski Uniwersytet Medyczny
obalam

eśli kot załatwia się do kuwety, to trzeba być prawdziwym flejtuchem, aby narazić się na spotkanie z inwazyjną oocystą, nie sprzątnąwszy kuwety dzień lub dwa. Bezpośredni kontakt z kotem, nawet bardzo bliski (całowanie, spanie w jednym łóżku), niczym nie grozi, ponieważ znając zwyczaje kota i wiedząc jaki jest czysty, wiemy, że nigdy nie dopuści, aby jego futerko było zanieczyszczone kałem.

27.12.2012 przez Klaudia Ksepko - Student medycyny: studentka 6. roku
obalam

Nie sądzę aby skala zjawiska było duża.Istnieje szereg chorób pasożytniczych którymi człowiek może zarazić się od psa lub kota, jednak regularna higiena odrobaczanie zwierząt, badania kontrolne psów ,kotów mogą zminimalizować ryzyko zakażenia do minimum.

28.12.2012 przez kontousuniete - Student
obalam

Zarazić można się wtedy, gdy zarazki (wirusy, bakterie, grzyby, pierwotniaki) trafią na podatny grunt – osłabiony, nieodporny organizm.

18.03.2016 przez Michał Zacharzewski - Student weterynarii
potwierdzam

Jaja pasożytów przyklejania się do sierści, dalej do pościeli w wyniku czego my się zarazamy. Odrobaczanie zwierząt nie zapobiegnie temu gdyż substancje czynne działają w dniu podania i tylko w tym dniu. Zwierzę może się zarazić dnia kolejnego i w efekcie siać jaja