Krwotoki z nosa w czasie ciąży są objawem wysokiego ciśnienia.

prawda czy mit?

obalam potwierdzam riposta

Próby weryfikacji mitu (3)

27.12.2012 przez Marcin Musiał - Student medycyny: Pomorski Uniwersytet Medyczny
obalam

Otóż nie, problem ten dotyka ok. 10-20% ciężarnych kobiet i nie jest niebezpieczny dla zdrowia matki i dziecka. Krwawienie z nosa spowodowane jest przede wszystkim zwiększoną objętością krwi w organizmie kobiety. Tym samym, rozszerzają się naczynia krwionośne śluzówki nosa, co w rezultacie prowadzi do osłabienia ich ścian. Rzadziej ich przyczyną jest zbyt wysokie ciśnienie krwi. Krwawieniom często towarzyszy opuchlizna, uczucie zatkanego nosa, trudności z oddychaniem, a także chrapanie. Jest to dosyć kłopotliwa dolegliwość, ale najczęściej ustaje w kilka dni po porodzie. Nie ma też reguły, jak często krwawienie może wystąpić w trakcie ciąży. U niektórych kobiet wystąpiło ono 2-5 razy, u innych nawet codziennie.

27.12.2012 przez Klaudia Ksepko - Student medycyny: studentka 6. roku
obalam

Krwawienie z nosa w ciąży dotyka dość dużej liczby kobiet.Spowodowane jest ono zwiększoną objętością krwi w organizmie kobiety.Rozszerzają się wówczas naczynia krwionośne śluzówki nosa, co w rezultacie prowadzi do osłabienia ich ścian.Bardzo rzadko ich przyczyną jest zbyt wysokie ciśnienie krwi.

10.05.2013 przez Agnieszka Zbucka - Inny: Mama 14-latki
obalam

Problem ten dotyka ok. 10-20% ciężarnych kobiet i nie jest niebezpieczny dla zdrowia matki i dziecka. Krwawienie z nosa spowodowane jest przede wszystkim zwiększoną objętością krwi w organizmie kobiety. Tym samym, rozszerzają się naczynia krwionośne śluzówki nosa, co w rezultacie prowadzi do osłabienia ich ścian. Rzadziej ich przyczyną jest zbyt wysokie ciśnienie krwi. Krwawieniom często towarzyszy opuchlizna, uczucie zatkanego nosa, trudności z oddychaniem, a także chrapanie. Jest to dosyć kłopotliwa dolegliwość, ale najczęściej ustaje w kilka dni po porodzie. Nie ma też reguły, jak często krwawienie może wystąpić w trakcie ciąży. U niektórych kobiet wystąpiło ono 2-5 razy, u innych nawet codziennie.