Żeby uchronić się przed zakażeniem dróg rodnych idąc na basem powinno zakładać się tampon

Prawda czy mit?

obalam potwierdzam riposta

Próby weryfikacji mitu (6)

26.12.2012 przez Kaja Winczyk - Student medycyny: studentka jak studentka
obalam

o do aplikowania sobie tamponu przed kąpielą: na opakowaniach, w instrukcjach obsługi tamponów wyraźnie producenci zaznaczają, że tampony należy stosować tylko podczas miesiączki. Tampon łatwo usuwa się z pochwy jedynie wtedy, gdy jest w całości nasiąknięty. Zaaplikowanie sobie tamponu przed wyjściem na basen, a potem próba jego usunięcia może skończyć się przykrym uszkodzeniem nabłonka pochwy predysponującym do poważniejszych infekcji.

26.12.2012 przez Klaudia Ksepko - Student medycyny: studentka 6. roku
potwierdzam

Jest to forma ochrony, trzeba tylko pamiętać aby usunąć tampon zaraz po wyjściu z basenu.

26.12.2012 przez kontousuniete - Student
obalam

na opakowaniach, w instrukcjach obsługi tamponów wyraźnie producenci zaznaczają, że tampony należy stosować tylko podczas miesiączki. Tampon łatwo usuwa się z pochwy jedynie wtedy, gdy jest w całości nasiąknięty. Zaaplikowanie sobie tamponu przed wyjściem na basen, a potem próba jego usunięcia może skończyć się przykrym uszkodzeniem nabłonka pochwy predysponującym do poważniejszych infekcji.

26.12.2012 przez Marcin Musiał - Student medycyny: Pomorski Uniwersytet Medyczny
obalam

W nawracających infekcjach lepiej zrezygnować z basenu. Co do aplikowania sobie tamponu przed kąpielą: na opakowaniach, w instrukcjach obsługi tamponów wyraźnie producenci zaznaczają, że tampony należy stosować tylko podczas miesiączki. Tampon łatwo usuwa się z pochwy jedynie wtedy, gdy jest w całości nasiąknięty. Zaaplikowanie sobie tamponu przed wyjściem na basen, a potem próba jego usunięcia może skończyć się przykrym uszkodzeniem nabłonka pochwy predysponującym do poważniejszych infekcji.

27.12.2012 przez Tomasz Wacikowski - Student medycyny: Przewodniczący SKN Kardiologii Dziecięcej IP-CZD
potwierdzam

Kąpiel sprawia, że zmienia się pH wydzieliny pochwy, wysusza się śluzówka i powstają warunki sprzyjające rozwojowi infekcji. By temu zapobiec, należy przed pływaniem w basenie założyć tampon. Po kąpieli trzeba go usunąć i posmarować okolice intymne maścią o działaniu przeciwgrzybiczym.

26.03.2013 przez Julia Stradomska - Student medycyny: Student medycyny?
obalam

Przy nawracających zakażeniach dróg rodnych najlepiej wybrać się do lekarza i zrezygnować na jakiś czas z basenu. Producenci tamponów zalecają używanie ich jedynie podczas miesiączki, gdyż najłatwiej usuwa się je gdy są nasiąknięte. Wyjmowanie nie nasiąkniętego tamponu może prowadzić do otarć nabłonka pochwy co predysponuje do infekcji. Jednak lekarze w tej kwestii nie są zgodni, niektórzy doradzają a inni odradzają używanie tej metody.