Od mastrurbacji rosłą włosy na rękach

Prawda czy mit?

obalam potwierdzam riposta

Próby weryfikacji mitu (5)

26.12.2012 przez Klaudia Ksepko - Student medycyny: studentka 6. roku
obalam

Oczywiście jest to mit. Więcej na temat mitów o masturbacji w linku.

26.12.2012 przez kontousuniete - Student
obalam

Jest to mit, taki sam jak "od masturbacji można oślepnąć". Nie ma on związku z rzeczywistością

26.12.2012 przez Kaja Winczyk - Student medycyny: studentka jak studentka
obalam

Czy masturbacja powoduje owłosienie na dłoniach? Tego to nawet nie rozumiem; czy nasienie jest cudem na porost włosów? To samo można stwierdzić o ślepocie, szaleństwie i wielu innych mitach, które okazały się fałszywe po badaniach medycznych.

26.12.2012 przez Marcin Musiał - Student medycyny: Pomorski Uniwersytet Medyczny
obalam

Młodym chłopcom wmawia się, że od masturbacji zrobią im się pryszcze albo wyrosną włosy na dłoniach. Straszy, że praktyki masturbacyjne są szkodliwe dla zdrowia, grożą impotencją lub bezpłodnością w późniejszym życiu. Formułuje różne nieprawdziwe teorie, np. takie, że w nasieniu zawarty jest cynk, który wpływa pozytywnie na pracę mózgu. Jeśli więc chłopak powstrzyma się od masturbacji, zachowa spermę w organizmie, to zwiększy swoje szanse powodzenia na klasówce. Młody człowiek może podobnych bzdur usłyszeć wokół siebie wiele.

NIEPRAWDA. W sensie fizycznym masturbacja nie szkodzi zdrowiu - nie ma wpływu na funkcjonowanie organizmu i nie prowadzi do chorób. Może się oczywiście zdarzyć, że zbyt gwałtowne masturbowanie się spowoduje otarcia lub podrażnienie narządów płciowych, jednak takie dolegliwości na ogół same przechodzą, oczywiście pod warunkiem że na jakiś czas zaprzestanie się tych praktyk.

27.12.2012 przez Tomasz Wacikowski - Student medycyny: Przewodniczący SKN Kardiologii Dziecięcej IP-CZD
obalam

Młodym chłopcom wmawia się, że od masturbacji zrobią im się pryszcze albo wyrosną włosy na dłoniach. Jednak nikomu jeszcze nie wyrosły...