Czarnoskórzy mężczyźni mają więcej hormonów płciowych niż "biali"

Nie raz słyszałem tego typu stwierdzenie. Dowodem miała być wyższa aktywność seksualna czarnoskórych niż białych. Co Wy o tym sądzicie?

obalam potwierdzam riposta

Próby weryfikacji mitu (10)

1.10.2012 przez Michał Kaźmierczak - Inny: magister analityki medycznej
obalam

Jest to dość znany mit na podłożu rasistowskim. Wg niego ciemnoskórzy mężczyźni są bardziej aktywni seksualnie niz biali, czy mężczyźni innej rasy. Podwyższone stężenie testosteronu ma to potwierdzać. Teza ta miała wielu zwolenników gdyż wśród czarnoskórych mężczyzn częściej wykrywano raka prostaty. Z kolei czynnikiem zwiększającym ryzyko zachorowania na raka prostaty jest podwyższone stężenie testosteronu.

Jednak wg pewnego badania naukowego wykazano, że jest to mit. Nie ma istotnych różnic pomiędzy rasą a stężeniem testosteronu. Natomiast jest zależność między obwodem brzucha a stężeniem tego hormonu. Im większa warstwa tłuszczu tym stężenie to spadało. Różnice między stężeniem testosteronu śród obu ras tłumaczy się zatem tym, że przeciętnie czarnoskórzy mężczyźni są szczuplejsi od białych.

14.10.2012 przez Anna Błaszkiewicz - Inny: salowa
potwierdzam

Mózg bierze udział w biosyntezie RH . Jeżeli jednak jest zaabsorbowany pracą, stresem itp, to jego produkcja jest zmniejszona. A kto widział w Afryce czarnoskórego faceta zajętego pracą ?Od tego ma swoją kobietę. Ferdek Kiepski to taki "biały murzyn" , który wprawdzie też nic nie robi, ale toksyczny wpływ spirytualiów na jego OUN powoduje, że kiepski jest także w łóżku.:-)

18.10.2012 przez Tomasz Wacikowski - Student medycyny: Przewodniczący SKN Kardiologii Dziecięcej IP-CZD
potwierdzam

Z artykułu podanego przeze mnie w linku wynika, że czarni Amerykanie dwa razy częściej chorują na raka prostaty niż biali Amerykanie. Badania wykazały, że jest to związane z większą ilością testosteronu u czarnych mężczyzn. Testosteron to hormon płciowy męski, zatem potwierdzam mit.

18.10.2012 przez Agnieszka Wintrowicz - Student medycyny: :)
potwierdzam

prawda to, czarnoskórzy mężczyźni maja wyższy poziom testosteronu. (mają tez wyższe ryzyko wystąpienia nowotworu prostaty)

18.10.2012 przez Kaja Winczyk - Student medycyny: studentka jak studentka
potwierdzam

1. Mężczyźni rasy czarnej mają wyższy poziom aktywnego testosteronu w porównaniu z rasą białą oraz żółtą oraz najbardziej czułe receptory dla hormonów androgennych.

19.10.2012 przez Marcin Musiał - Student medycyny: Pomorski Uniwersytet Medyczny
potwierdzam

Ostatnie badania pokazują, że jest to prawdą.

Pomysł z różnicą wziął się z faktu częstszego występowania chorób u osób czarnoskórych związanych z hormonami płciowymi.

25.10.2012 przez kontousuniete - Student
potwierdzam

Zgadza się, czarnoskórzy mężczyźni mają wyższy poziom testosteronu niż rasa Europejska i Azjatycka.

3.11.2012 przez Klaudia Ksepko - Student medycyny: studentka 6. roku
potwierdzam

Czarnoskórzy mężczyźni mają więcej męskich hormonów co wiąże się dla nich z negatywnymi jak i pozytywnymi konsekwencjami. Po 1. chorują częściej na raka prostaty, co zostało udowodnione w linku poniżej. Po 2. gorzej przechodzą okres dojrzewania, problemy skórne często zostają na całe życie. Z drugiej strony są dzięki temu lepszymi sportowcami. Wiodą prym w takich dyscyplinach jak lekkoatletyka, boks czy koszykówka choćby ze względu na większą masę mięśniową.

9.12.2012 przez Judyta P - Student medycyny: wydział z sercem i wątrobą!
potwierdzam

Rasizm czy nie rasizm, ale czarni mają od 3 do 19% więcej testosteronu niż biali lub żółci - czego dowodem jest na przykład ich częstsze zachorowanie na raka prostaty.

Zainteresowanym polecam książkę Jon’a Entine’a p.t. “Tabu: Czemu czarni lekkoatleci dominują w sporcie i czemu boimy się o tym mówić” (książka zrobiła w USA spore zamieszanie).

23.12.2012 przez Bartosz Maczkowski - Student medycyny: Student UMLub i WUM
obalam

Testosteron jako główny hormon płciowy u mężczyzn występuje w przybliżonym stężeniu we krwi u ludzi różnych ras. Wyższa aktywność seksualna u czarnoskórych nie wynik z wyższego poziomu testosteronu w ich krwi