Picie octu pomaga w odchudzaniu

Prawda czy mit

obalam potwierdzam riposta

Próby weryfikacji mitu (6)

26.12.2012 przez Klaudia Ksepko - Student medycyny: studentka 6. roku
potwierdzam

Spożywanie octu winnego podczas posiłków zwiększa wydzielanie enzymów trawiennych, dzięki czemu nie odczuwa się uczucia ciężkości oraz nie występują wzdęcia.Ponadto w komórkach przyspiesza metabolizm węglowodanów i tłuszczów, dlatego nie zwiększa się masa ciała. Z ilością spożywanego octu można przesadzić. W efekcie dochodzi do uszkodzenia błony śluzowej przełyku, żołądka, tworzą się nadżerki, a nawet wrzody. Ponadto ocet zakwasza organizm, co negatywnie wpływa na komórki nerwowe, procesy zapamiętywania i koncentrację.

26.12.2012 przez Kaja Winczyk - Student medycyny: studentka jak studentka
potwierdzam

Lista niezbędnych dla każdego organizmu składników oraz dobroczynnych skutków jakie wywołuje regularne picie octu jabłkowego jest więc naprawdę imponująca. Czy dlatego od jakiegoś czasu płyn znika z półek sklepowych w zaskakującym tempie? Czy oznacza to, że większa część naszego społeczeństwa pragnie już dziś zabezpieczyć się przed groźnymi chorobami? Okazuje się, że nie! Wielka popularność octu jabłkowego wynika z jego działania wspierającego odchudzanie. Jak to możliwe?

Ocet pomaga spalić tłuszcz, gdyż jego kwaśny odczyn znacznie przyspiesza procesy trawienia i w ten sposób organizm jest w stanie spalić więcej kalorii. To oznacza jedno- przy odpowiedniej, niskokalorycznej diecie nasz organizm zacznie czerpać energię z nagromadzonych zimą zapasów tłuszczu, których zwykle trudno się pozbyć. Komórki tłuszczowe zaczną pozbywać się swojej zawartości, a my zyskamy mniejszy obwód bioder i talii!

26.12.2012 przez Marcin Musiał - Student medycyny: Pomorski Uniwersytet Medyczny
obalam

Badania na szczurach wykazały że odżywiane tak samo z tą różnicą że jednej grupie podawano ocet różniły się o 10 % masy tkanki tłuszczowej po zakończeniu eksperymentu w grupie otrzymującej ocet. Jednak badanie to nie ma przełożyenia na ludzi.

26.12.2012 przez kontousuniete - Student
potwierdzam

Najlepiej spożywać ocet jabłkowy, który nie tylko wspomaga odchudzanie, ale także produkcję czerwonych krwinek. Oczywiście należy pić w formie rozcieńczonej - 2 łyżki octu na pół szklanki przegotowanej wody. Nie jest wskazany jedynie u osób z problemami żołądkowo-jelitowymi, jak np. wrzody lub nadżerki.

27.12.2012 przez Tomasz Wacikowski - Student medycyny: Przewodniczący SKN Kardiologii Dziecięcej IP-CZD
potwierdzam

Ocet winny jest często spożywany przez osoby odchudzające się, gdyż pobudza trawienie oraz metabolizm węglowodanów i tłuszczów. Ponadto zmniejsza apetyt. Jednakże nadmierne picie octu może powodować dolegliwości ze strony układu pokarmowego.

4.04.2013 przez mulinka5656 - Inny: matka 2 dzieci
potwierdzam

picie octu winnego zmniejsza apetyt. Dlatego pomaga w odchudzaniu oczywiście w granicach zdrowego rozsądku.