Głodówka to najszybszy sposób na schudnięcie

Prawda czy mit?

obalam potwierdzam riposta

Próby weryfikacji mitu (9)

25.12.2012 przez Klaudia Ksepko - Student medycyny: studentka 6. roku
obalam

Nie jest to metoda korzystna, a przeprowadzona niewłaściwie może spowodować pogorszenie stanu zdrowia, a w skrajnych przypadkach nawet śmierć. W czasie głodówki obniża się ciśnienie krwi, poziom cukru, zmniejsza się aktywność nerek, do wzmożonej pracy zmuszona jest wątroba. Głodówka ma zastosowanie jedynie przed i po niektórych zabiegach operacyjnych, albo przed niektórymi badaniami.

25.12.2012 przez Justyna Nowakowska - Student: Pomorski Uniwersytet Medyczny - Dietetyka
obalam

Głodówka to najszybszy sposób na wyniszczenie organizmu i jego odwodnienie (nie tracimy tkanki tłuszczowej, tylko wodę). Najszybszym i najzdrowszym sposobem na chudnięcie jest racjonalna, dobrze zbilansowana dieta pomniejszona o 500kcal w stosunku do CPM połączona z wysiłkiem fizycznym.

25.12.2012 przez kontousuniete - Student
obalam

Podczas kilkudniowej głodówki, oprócz zbędnej tkanki tłuszczowej, tracimy także mięśnie. Podstawowa przemiana materii obniża się nawet o 25%, a nasz metabolizm ulega rozregulowaniu.

26.12.2012 przez Kaja Winczyk - Student medycyny: studentka jak studentka
obalam

Kurację oczyszczającą można stosować, jednak wyłącznie przez osoby zupełnie zdrowe i tylko pod okiem lekarza. Trzeba pamiętać także, że kuracja ta ma na celu oczyszczenie organizmu a nie odchudzanie!

26.12.2012 przez Marcin Musiał - Student medycyny: Pomorski Uniwersytet Medyczny
obalam

– Co do stosowania głodówki jako kuracji odchudzającej mówię NIE – zaznacza nasza rozmówczyni. I dodaje, że pewnie niejedna osoba straciła zbędne kilogramy właśnie dzięki głodówce, dlatego nie będzie miała nic przeciwko odmawianiu sobie jedzenia. – Trzeba jednak zaznaczyć, ile chcemy schudnąć. Czy zastanawiamy się, co będzie po zastosowaniu głodówki? Aby odchudzanie było efektywne, musi być rozsądnie zaplanowane. Jeżeli poprzedzimy je głodówką, tylko spowolnimy proces spalania dodatkowych kilogramów. Każda dieta obniża bowiem tempo przemiany materii, a głodówka najbardziej – zwraca uwagę doradca żywieniowy Monika Wilczyńska.

27.12.2012 przez Tomasz Wacikowski - Student medycyny: Przewodniczący SKN Kardiologii Dziecięcej IP-CZD
obalam

Podczas kilkudniowej głodówki, oprócz zbędnej tkanki tłuszczowej, tracimy także mięśnie. Podstawowa przemiana materii obniża się nawet o 25%, a nasz metabolizm ulega rozregulowaniu.

29.01.2013 przez Katarzyna - Student: inżynier biomedyk
obalam

głodówka prowadzi do wyniszczenia organizmu. Chudnie sie ze względu na to, ze pozbywamy się nadmiary wody z organizmu. Organizm podczas głodówki, zaczyna magazynować tłuszcz. Podczas takiej diety, organizm spala własne mięśnie!!! Zazwyczaj prowadzi do efektu jo -jo. Bo przeciez cały czas na głodówce się nie będzie

12.02.2013 przez Adram Adramelech
potwierdzam

Jeżeli głodówka trwa tylko kilkanaście godzin, to pomaga w redukcji tkanki tłuszczowej, bo uwrażliwia organizm na składniki odżywcze. Ograniczenie jedzenia - a co za tym węglowodanów powoduje wejście w stan ketozy, w której głownym paliwem dla organizmu stają się kwasy tłuszczowe. Proszę nie mylić ketozy z kwasicą ketonową!!!

Sposób odżywiania polegający krótkotrwałych głodówkach to Intermittent fasting.

Na tym systemie jest mozliwy twz "recomp" czyli budowanie masy mięśniowej, przy równoczesnym spalaniu tłuszczu.

Pamiętajcie że spowolnienie metabolizmu następuje po ponad 30h głodówki. A za nim to nastąpi organizm przyspiesza metabolizm.

4.04.2013 przez mulinka5656 - Inny: matka 2 dzieci
obalam

Głodówka jest wskazana jeżeli chcemy pozbyć się toksyn z organizmu natomiast fundując sobie np 2 dni głodówki, później jesteśmy tak głodni , że w 3 dzień nadrobimy wszystko. Koło się zamyka.