Wirus HIV przeniósł sie na ludzi poprzez ludzi którzy utrzymywali kontakty seksualne z małpami.

W końcu mówi się że ta choroba wzięła się od małp, a przenoszona jest drogą płciową ... To jak to jest ? I czemu to właśnie środowiska homoseksualne w Los Angeles jako pierwsze prezentowały tę chorobę ? Czy to właśnie te dewiacje seksualne są przyczyną tego siejącego postrach wirusa ?

obalam potwierdzam riposta

Próby weryfikacji mitu (8)

25.12.2012 przez kontousuniete - Student
obalam

W zasadzie to tego mitu nie można ani obalić, anie potwierdzić. Obalam dlatego, że nie ma dowodów naukowych na to, jakoby seks z małpą miał być przyczyną rozprzestrzeniania wirusa HIV na ludzkość, bo nie można takiej hipotezy wykluczyć. Można jednak przyjąć hipotezę bardziej prawdopodobną jak np. pogryzienie człowieka przez chorą małpę.

25.12.2012 przez Klaudia Ksepko - Student medycyny: studentka 6. roku
obalam

Wirus HIV przenosi się również przez kontakt z krwią. Przypuszcza się, że myśliwy zranił się podczas polowania, potem ta rana miała kontakt z krwią upolowanej małpy i tak doszło do transmisji HIV na ludzi.

25.12.2012 przez Anita Grochowska - Student: farmacja
obalam

Co prawda wirusy HIV-1 i HIV-2 występują naturalnie w populacjach małp afrykańskich, szympansów i mangab szarych (jest on wtedy nazywany SIV czyli Małpi Wirus Niedoboru Odporności), to jednak zgodnie z teorią przyjmuje się, że ludzka epidemia powstała w wyniku przeniesienia małpich wirusów do populacji ludzkiej wskutek skaleczenia w wyniku którego do krwiobiegu jednego z myśliwych dostała się krew świeżo upolowanego zwierzęcia i doszło do zarażenia ( związane to było z częstą w niektórych regionach Afryki praktyką polowania na małpy w celach konsumpcyjnych).

26.12.2012 przez Kaja Winczyk - Student medycyny: studentka jak studentka
obalam

Wbrew stosunkowo dobrze rozpowszechnionej plotce, HIV nie przeniosło się na ludzi w wyniku kontaktów seksualnych z małpami. Choć wirus występuje naturalnie u szympansów i innych małp afrykańskich, ludzka epidemia miała najprawdopodobniej związek z organizowanymi często w niektórych rejonach Afryki polowaniami na małpy (zwierzęta te są przysmakiem kulinarnym). Naukowcy uważają, że poprzez skaleczenie do krwiobiegu jednego z myśliwych dostała się krew upolowanego ssaka, w wyniku czego człowiek zakaził się HIV.

26.12.2012 przez Marcin Musiał - Student medycyny: Pomorski Uniwersytet Medyczny
obalam

Jest kilka teorii prubujących tłumaczyć przeniesienie wirusa małpiego ( SIV ) na czowieka.

Jedna zakłada że podczas polowań poprzez skaleczenia lub wraz ze spożywanym zakażonym mięsem SIV dostawał się do ciała człowieka. W Większosci był likwidowany przez człowieka ale w końcu przeewoluował w HIV.

Zdaje się to potowerdzać publikacja z 2004 w Lancecie która udowodniła że nawet dzisiaj zdaża się transmisja retrowirusów na myśliwych co wcześniej uznawano za niemożliwe.

27.12.2012 przez Tomasz Wacikowski - Student medycyny: Przewodniczący SKN Kardiologii Dziecięcej IP-CZD
obalam

Przyjmuje się, że ludzka epidemia powstała w wyniku przeniesienia małpich wirusów do populacji ludzkiej[10]. Najprawdopodobniej miało to związek z częstą w niektórych regionach Afryki praktyką polowania na małpy w celach konsumpcyjnych – uważa się, że poprzez skaleczenie do krwiobiegu jednego z myśliwych dostała się krew świeżo upolowanego zwierzęcia, w konsekwencji zaraził się on wirusem HIV.

26.03.2013 przez Julia Stradomska - Student medycyny: Student medycyny?
obalam

Naukowcy raczej przychylają się do ugryzienia przez zarażoną SIV małpę/ zjedzenie zarażonego małpiego mięsa przez człowieka.

23.02.2014 przez Damian Z - Inny: Ratownik Medyczny/Student Pielęgniarstwa
potwierdzam

Tak wziął się od małp. Słyszałem historię nie wiem czy jest prawdą czy nie. Dlatego też ciężko obalić i potwierdzić mit. Podobno marynarze którzy przewozili małpy spili sie niesamowicie i dostali ochotę na sex a ze nie było partnerek to odbyli stosunek z małpami i tak sie zarazili.