Płatki kosmetyczne zamoczone w soku najlepszą dietą.

Spożywanie przez modelki płatków kosmetycznych zamoczonych w soku w pełni nieszkodliwą dietą, prawda czy fałsz?

obalam potwierdzam riposta

Próby weryfikacji mitu (5)

25.12.2012 przez Klaudia Ksepko - Student medycyny: studentka 6. roku
obalam

Płatki kosmetyczne nie są produktem spożywczym, nasz organizm ich nie trawi i nie dostarczają żadnych wartości odżywczych. Jedzenie płatków jako dieta jest niczym innym jak głodówką w której oszukujemy uczucie głodu.

25.12.2012 przez kontousuniete - Student
obalam

To nie jest dieta tylko wielka szkoda dla zdrowia. Płatki kosmetyczne może dadzą uczucie pełności, ale nic poza tym. Może to tylko przynieść więcej szkody niż pożytku.. Żadnych witamin, mikroelementów, białek, węglowodanów itp..

26.12.2012 przez Marcin Musiał - Student medycyny: Pomorski Uniwersytet Medyczny
obalam

Płatki takie wykonane są z bawełny której człowiek nie trawi a to właśnie jest celem takiego działania. Pulchną one w żołądku dając wrażenie sytości podczas gdy nie spożywamy żadnych kalorii. Osoby z zaburzeniami odżywiania natury psychicznej stosują tę metodę by "kontrolować" masę ciała.

W żadnym razie nie jest to dieta. Sposób jest bardzo szkodliwy jak i sama choroba. Prowadzi do wyniszczenia i do zgonu.

27.12.2012 przez Tomasz Wacikowski - Student medycyny: Przewodniczący SKN Kardiologii Dziecięcej IP-CZD
obalam

Płatki kosmetyczne nie są produktem spożywczym.

28.02.2013 przez brak danych - Inny: takie tam
obalam

Dieta to system żywienia w ogóle, a nie tylko system odchudzania. Płatki kosmetyczne zamoczone w soku są najlepszym sposobem na zagłodzenie - bardzo popularna metoda "dbania o figurę" wśród anorektyczek i modelek. Najlepszym dowodem na obalenie tego mitu są brytyjskie baletnice. Również próbowały jeść waciki, ale zrezygnowały bo podlegają bardzo restrykcyjnej kontroli lekarskiej - jeżeli stwierdzi się u nich zły stan zdrowia są zawieszane w szkole i/lub teatrze.