Herbata z bratka

Picie herbaty z bratków wygładza cerę.

obalam potwierdzam riposta

Próby weryfikacji mitu (5)

25.12.2012 przez Kaja Winczyk - Student medycyny: studentka jak studentka
potwierdzam

Napar z bratka podobnie jak zielona herbata działa oczyszczająco z tą tylko różnicą, że jego działanie jest bardziej kompleksowe. Zarówno zielona herbata jak i bratek oczyszczają organizm poprzez swoje działanie moczopędne. Herbata z bratka dodatkowo usuwa toksyny poprzez skórę. Może (ale nie musi) to spowodować krótkotrwałe zwiększenie się ilości pryszczów. Nie należy jednak się tego przestraszyć – to znak, że jesteśmy na dobrej drodze. Nasza skóra się pozbywa “zaległości”. Należy wtedy często przemywać twarz naparem z rumianku, który łagodzi stany zapalne i przyśpiesza gojenie się trądziku.

Po ustąpieniu “fali” wytrysków trądzik nie powinien już nas nękać (o ile oczywiście dalej będziemy pić herbatę z bratka). Nie oznacza to jednak, że nigdy już nie zobaczymy niechcianego gościa na twarzy ani, że efekty będą widoczne po dwóch dniach. Bratek jest ziołem, dlatego stan cery będzie się poprawiał powoli.

25.12.2012 przez Klaudia Ksepko - Student medycyny: studentka 6. roku
potwierdzam

Napar z bratka powoduje zmniejszenie łojotoku a przez to ograniczenie zmian trądzikowych.

26.12.2012 przez Marcin Musiał - Student medycyny: Pomorski Uniwersytet Medyczny
potwierdzam

Fiołek zawiera barwniki roślinne, antocyjany, które neutralizują wolne rodniki, jest bardzo skuteczny w walce z trądzikiem. Herbata z bratka dzięki zawartości flawonoidów działających moczopędnie i oczyszczająco, zmniejsza łojotok przy czym także zmniejsza efekt "świecącej się buzi" i poprawia przemianę materii, skóra stopniowo wygładza się, a ilość uporczywych wykwitów zmniejsza się.

26.12.2012 przez kontousuniete - Student
potwierdzam

Ta herbata pomoże także w pielęgnacji cery - zawiera barwniki roślinne, antocyjany, które neutralizują wolne rodniki, jest także bardzo skuteczny w walce z trądzikiem.

27.12.2012 przez Tomasz Wacikowski - Student medycyny: Przewodniczący SKN Kardiologii Dziecięcej IP-CZD
potwierdzam

Herbata z bratka ma wiele dobroczynnych właściwości dla naszej urody. Herbata z bratka jest znana już od dawna jako domowy specyfik na gładką cerę bez zanieczyszczeń.