Oliwa nie tuczy

prawda czy mit ?

obalam potwierdzam riposta

Próby weryfikacji mitu (6)

25.12.2012 przez Justyna Nowakowska - Student: Pomorski Uniwersytet Medyczny - Dietetyka
obalam

100g oliwy z oliwek dostarcza 882 kcal. Nie jest więc prawdą, że oliwa nie tuczy. Prawdą jest jedynie to, że jest zdrowsza od olei.

25.12.2012 przez Kaja Winczyk - Student medycyny: studentka jak studentka
obalam

Musimy jednak pamiętać, że oliwa to tłuszcz, a więc jest źródłem wielu kalorii.

25.12.2012 przez Klaudia Ksepko - Student medycyny: studentka 6. roku
obalam

Oliwa jest bardzo kaloryczna, ma 897 kcal/100g., jednak polecana jest u osób odchudzających się, ponieważ stanowi bogate źródło nienasyconych kwasów tłuszczowych, niezbędnych w zrównoważonej diecie.

26.12.2012 przez Marcin Musiał - Student medycyny: Pomorski Uniwersytet Medyczny
obalam

Podobnie jak olej - tuczy. Jest jednak od niego zdrowsza dzięki dużej zawartości jednonienasyconych kwasów tłuszczowych. Chroni układ krążenia i wspomaga przemianę materii. Dlatego jest składnikiem diet odchudzających, o ile nie przekraczamy zalecanej dawki tego cennego tłuszczu. Najczęściej jest to łyżeczka dziennie.

26.12.2012 przez kontousuniete - Student
obalam

Podobnie jak olej - tuczy. Jest jednak od niego zdrowsza dzięki dużej zawartości jednonienasyconych kwasów tłuszczowych.

27.12.2012 przez Tomasz Wacikowski - Student medycyny: Przewodniczący SKN Kardiologii Dziecięcej IP-CZD
obalam

Oliwa to tłuszcz, a więc jest źródłem wielu kalorii. W 1 łyżce oliwy jest ich około 80. Dlatego nie możemy mówić, że spożywając duże ilości oliwy będziemy tracili kilogramy. Codziennie jednak możemy swobodnie spożywać około 2 porcje tłuszczów co odpowiada 2 łyżkom oliwy (w zależności od naszego dziennego zapotrzebowania energetycznego).