Jedzenie zimnych dań i picie zimnych napojów przyspiesza chudnięcie.

Czy ma to w ogóle jakiś związek?

obalam potwierdzam riposta

Próby weryfikacji mitu (5)

25.12.2012 przez Kaja Winczyk - Student medycyny: studentka jak studentka
potwierdzam

Jedz częściej zimne dania - kiedy spożywamy dania gorące, nasz organizm wykorzystuje ich ciepło do ogrzania i wstrzymuje spalanie własnych kalorii, odwrotnie jest, gdy sięgamy po zimne pokarmy. Nie jest konieczne spożywanie na zimno wszystkich dań w ciągu dnia, ale warto ograniczyć ciepłe posiłki. Dukan zaleca także sięganie po chłodne napoje.

25.12.2012 przez Klaudia Ksepko - Student medycyny: studentka 6. roku
potwierdzam

Organizm, aby ogrzać zimne jedzenie musi zużyć na to energię. Nie jest to sposób na odchudzania, a bardziej jako dodatek do diety i ćwiczeń.

26.12.2012 przez Marcin Musiał - Student medycyny: Pomorski Uniwersytet Medyczny
potwierdzam

Wynika to z praw fizyki. To co wydalamy ma temperaturę naszego ciała. Jeśli wiec jest cieplejsze niż pokarm który spożywamy to zgodnie z zasadami termodynamiki uzywamy kalori by je ogrzać. Więc mamy większy wydatek energetyczny.

fizyka dla liceum

Fizjologia W.F.Ganong

27.12.2012 przez Tomasz Wacikowski - Student medycyny: Przewodniczący SKN Kardiologii Dziecięcej IP-CZD
potwierdzam

Kiedy spożywamy dania gorące, nasz organizm wykorzystuje ich ciepło do ogrzania i wstrzymuje spalanie własnych kalorii, odwrotnie jest, gdy sięgamy po zimne pokarmy. Nie jest konieczne spożywanie na zimno wszystkich dań w ciągu dnia, ale warto ograniczyć ciepłe posiłki. Dukan zaleca także sięganie po chłodne napoje.

16.01.2013 przez Nadii - Student: Dietetyka
potwierdzam

Jedzenie i picie zimnych napoi sprawia, że nasz organizm musi go ogrzać, a co za tym idzie wykorzystać energię z posiłkow i spalic kalorie jakie spożyliśmy.