Jedzenie dietetyczne jest zdrowsze

dla ogólnie zdrowej osoby. Czy to tylk okolejny chwyt marketingowy.

obalam potwierdzam riposta

Próby weryfikacji mitu (7)

24.12.2012 przez Kaja Winczyk - Student medycyny: studentka jak studentka
potwierdzam

Są także wskazane przy chorobach związanych z przemianą materii i układem krążenia. Nie powinniśmy się jednak nimi objadać bez ograniczeń.

24.12.2012 przez Klaudia Ksepko - Student medycyny: studentka 6. roku
obalam

Dla osoby o prawidłowej wadze nie jest wcale zdrowsze. Większość jogurtów light jest słodzona sztucznymi słodzikami i zagęszczana zagęstnikami, aby zmniejszyć zawartość tłuszczu. To nic innego jak faszerowanie się niepotrzebną chemią. Odtłuszczanie wszystkiego co jemy również nie jest zbyt dobrym pomysłem, bo zrównoważona dieta powinna zawierać tłuszcze, szczególnie nienasycone.

24.12.2012 przez Bartosz Maczkowski - Student medycyny: Student UMLub i WUM
obalam

Dietetyczne jedzenie zawiera mniej kalorii i tłuszczu ale nie zawiera większej ilości witamin czy innych niezbędnych składników naszej diety. Dlatego osoby zdrowe ie muszą uciekać się do potraw dietetycznych chyba że mają na to ochotę

24.12.2012 przez kontousuniete - Student
potwierdzam

Jedzenie dietetyczne ogranicza spożywanie tłuszczy czy cukrów prostych co jest korzystne dla naszego zdrowia, należy jednak pamiętać, że wszystko jest dla ludzi i nie musimy być na restrykcyjnej diecie - wystarczy tylko kierować się zdrowym rozsądkiem w wyborze produktów spożywczych

24.12.2012 przez Justyna Nowakowska - Student: Pomorski Uniwersytet Medyczny - Dietetyka
potwierdzam

Nie ma czegoś takiego, jak "jedzenie dietetyczne". W sklepach często spotykamy się z działami ze zdrową, nieprzetworzoną żywnością. Jeśli się dobrze przyjrzeć składowi tych produktów, znajdziemy i te dobre, i te trochę mniej. Często na półkach można dostrzec produkty dla diabetyków - cukrzyków, gdzie zamiast cukru, często używane są substancje słodzące, takie jak karagen, aspartam (a te są już rakotwórcze). Owszem, jeśli za 'jedzenie dietetyczne' podstawić produkty przygotowywane "zdrowo", w domu, gdzie "wiesz co jesz", unikając smażenia, odpowiednio komponując i dobierając składniki, tak, aby pokryć zapotrzebowanie - takie "jedzenie" jest zdrowe.

25.12.2012 przez Marcin Musiał - Student medycyny: Pomorski Uniwersytet Medyczny
potwierdzam

Dużo zależy co nazwiemy jedzeniem dietetycznym. Dla jednych rzeczywiście oznacza to jedzenie warzyw i zdrowych produktów unikajac przy tym ładowani aw siebie ton cukrów i nasyconych tłuszczów.

Jeśli jednak mamy na myśli cole light do powiększonego zestawu w restauracji szybkiej obsługi ... to odpowiedź sie sama nasuwa.

Dobrze zbilansowana dieta powinna zawierać wszystkie niezbędne mikro i makroelementy a wraz z tym zapewniać nam należną podaż kalorii. Będzie tutaj istotna zmienność osobnicza ale generalnie zdrowe jedzenie to jedzenie dietetyczne.

27.12.2012 przez Tomasz Wacikowski - Student medycyny: Przewodniczący SKN Kardiologii Dziecięcej IP-CZD
potwierdzam

Dieta śródziemnomorska jest uważana za jedną z najzdrowszych diet, opóźnia procesy starzenia i przeciwdziała miażdżycy.