Jedzenie ostryg wzbudza namiętność seksualną

czy tylk oto mit ?

obalam potwierdzam riposta

Próby weryfikacji mitu (8)

24.12.2012 przez Kaja Winczyk - Student medycyny: studentka jak studentka
potwierdzam

Surowe ostrygi. Jest to klasyczny afrodyzjak. Ostrygi są bogate w cynk, który zwiększa produkcję spermy i testosteronu. Ostrygi zawierają również dopaminę, hormon powodujący wzrost libido. Spróbuj włączyć zwyczaj spożywania ostryg do gry wstępnej – karm nimi swoją partnerkę i pozwól, by ona karmiła ciebie.

Jak jeść ostrygi? Dokładnie oczyść muszle z wszelkiego brudu i zanieczyszczeń. Podważ muszle i otwórz je, a następnie połóż na warstwie lodu. Jeśli chcesz, przed zjedzeniem ostrygi skrop ją świeżym sokiem z cytryny.

24.12.2012 przez Bartosz Maczkowski - Student medycyny: Student UMLub i WUM
potwierdzam

Obecnie są one uważane wraz z innymi owocami morza za jedne z najlepszych afrodyzjaków

24.12.2012 przez kontousuniete - Student
potwierdzam

Ostrygi są bogate w cynk, który zwiększa produkcję spermy i testosteronu. Ostrygi zawierają również dopaminę, hormon powodujący wzrost libido.

24.12.2012 przez Klaudia Ksepko - Student medycyny: studentka 6. roku
potwierdzam

Cynk znajdujący się w ostrygach wpływa na wydolność seksualną, co szczególnie uwydatnia się wśród płci męskiej. Udowodniono również, że odpowiednia podaż składników mineralnych pełni istotną rolę w regulacji czynności układu płciowego co stanowi niemniej istotny fakt.

25.12.2012 przez Marcin Musiał - Student medycyny: Pomorski Uniwersytet Medyczny
potwierdzam

Ostrygi – już od wieków twierdzi się, że są najlepszym sposobem na libido. Ostrygi zawierają w swoim składzie cynk, który przyczynia się do wzrostu wydzielania testosteronu oraz spermy. Gdy chcesz podnieść libido, przygotuj romantyczną kolację z ostrygami i karm nimi partnera lub partnerkę.

27.12.2012 przez Tomasz Wacikowski - Student medycyny: Przewodniczący SKN Kardiologii Dziecięcej IP-CZD
potwierdzam

Za najznakomitsze afrodyzjaki uważa się obecnie owoce morza: małże, ostrygi, krewetki, homary, ponieważ pochodzą z wody i są symbolem źródła życia.

16.06.2013 przez Katarzyna Sawka - Student: studentka
potwierdzam

potwierdzam zawarty w nich cynk w ostrygach wpływa na wydolność seksualną, co szczególnie uwydatnia się wśród płci męskiej

6.07.2013 przez Anna - Student medycyny: studentka
obalam

Są uważane za afrodyzjak od wieków, naukowcy wykryli w nich substancje podnoszące poziom estrogenu i testosteronu.