orzeszki zapobiegaja chorobie lokomocyjnej

podobnie jak imbir ?

obalam potwierdzam riposta

Próby weryfikacji mitu (7)

24.12.2012 przez Kaja Winczyk - Student medycyny: studentka jak studentka
potwierdzam

• Przyjmuj imbir lekarski 2 godziny przed podróżą i co 4 godziny w czasie jej trwania. Roślina ta działa niemal natychmiast i nie wywołuje żadnych skutków ubocznych powodowanych przez leki konwencjonalne, takich jak senność lub nieostre widzenie. Zażywaj 100—200 miligramów standaryzowanego wyciągu w postaci kapsułki; lub żuj świeży imbir; lub pij herbatkę imbirową; albo wymieszaj kilka kropli nalewki z imbiru z ciepłą wodą. Możesz także jeść kandyzowane kłącze imbiru lub pogryzać imbirowe "orzeszki" albo imbirowe ciasteczka.

24.12.2012 przez Bartosz Maczkowski - Student medycyny: Student UMLub i WUM
obalam

Orzeszki będą nieskuteczne na chorobę lokomocyjną ale możemy stosować imbir który złagodzi odczucie mdłości

24.12.2012 przez kontousuniete - Student
obalam

Choroba lokomocyjną występuje w wyniku rozbieżności, jakie pojawiają się pomiędzy informacją odbieraną oczami i uszami (a także z innych receptorów równowagi). Dlatego choroba lokomocyjną nasila się, gdy jadąc patrzymy w książkę - oczy mówią nam, że świat jest nieruchomy, a ucho wewnętrzne i receptory stawowe wskazują, że jest on w ruchu. Może to powodować nudności i wymioty, a także, w cięższych przypadkach, poty i ból głowy. Można spróbować z nią walczyć naturalnymi sposobami, jednak orzeszki mało pomogą - no chyba, że odwrócą uwagę i myśli od podróżowania.

24.12.2012 przez Klaudia Ksepko - Student medycyny: studentka 6. roku
obalam

Nie sądzę aby zwykłe orzeszki zapobiegały chorobie lokomocyjnej.Imbir łagodzi objawy choroby lokomocyjnej w związku z powyższym można także jeść kandyzowane kłącze imbiru lub pogryzać tzw.imbirowe "orzeszki" albo imbirowe ciasteczka.

25.12.2012 przez Marcin Musiał - Student medycyny: Pomorski Uniwersytet Medyczny
obalam

Orzeszki mogą okazać się zbyt słabe by przezwyciężyć tę dolegliwość. Można jej zapobiec jedząc 45minut przed podróżą posiłek wtedy zajmujemy nasz układ pokarmowy. Jedzenie aktywuje układ parasympatyczny, który nadaje prawidłowy rytm pracy przewodu pokarmowego i w ten sposób zapobiega chaotycznym skurczom towarzyszącym chorobie lokomocyjnej.

27.12.2012 przez Tomasz Wacikowski - Student medycyny: Przewodniczący SKN Kardiologii Dziecięcej IP-CZD
obalam

Orzeszki to jeden z mniej skutecznych sposobów na chorobę lokomocyjną. Jedzenie podczas podróży zwykle nasila dolegliwości.

25.03.2013 przez Emilia Karbownik - Inny: fizyczka
potwierdzam

Z własnego doświadczenia wiem, że gryzienie lub ssanie czegoś w trakcie jazdy łagodzi objawy choroby lokomocyjnej. Nie wiem czy u wszystkich, na pewno u mnie to działa. I nie chodzi o najedzenie się (bo to pogarsza sytuację) tylko o ciągłe trzymanie czegoś w buzi. Orzeszki nadają się w sam raz.