Problemy z erekcją mają podłoże wyłącznie psychologiczne

czy mozę jest inaczej ?

Próby weryfikacji mitu (7)

24.12.2012 przez Kaja Winczyk - Student medycyny: studentka jak studentka
obalam

Problemy z erekcją występuja w każdym wieku, u mężczyzn młodych do 30 roku życia najczęściej są to zaburzenia psychogenne. U mężczyzn starszych problemy z erekcją są następstwem wielu chorób, które pojawiają się wraz z wiekiem. U mężczyzn w okresie złotej jesieni, pojawia się dodatkowo czynnik wynikający z obniżania sie poziomu hormonów płciowych.

24.12.2012 przez Bartosz Maczkowski - Student medycyny: Student UMLub i WUM
obalam

Problemy psychologiczne to tylko jedne z wielu przyczyn zaburzeń erekcji. Kłopoty może wywołać także alkohol

24.12.2012 przez kontousuniete - Student
obalam

Oprócz podłoża psychicznego jest również fizyczne np. na skutek starzenia się, niewłaściwej diety, palenia papierosów, skłonności genetycznych w naczyniach krwionośnych dochodzi do tworzenia się blaszek miażdżycowych. Światło naczyń ulega zwężeniu, krew przeciska się przez nie z coraz większym trudem i stąd problemy z erekcją.

24.12.2012 przez Klaudia Ksepko - Student medycyny: studentka 6. roku
potwierdzam

Impotencja psychiczna wynika z przesadnego strachu przed niepowodzeniem w łóżku. Najczęściej dotyka młodych mężczyzn dopiero rozpoczynających swoje życie seksualne.

25.12.2012 przez Marcin Musiał - Student medycyny: Pomorski Uniwersytet Medyczny
obalam

Problem z osiągnięciem erekcji trudno uznać za typową chorobę taką jak np. wrzód żołądka, zawał serca czy gruźlica. Mowa tu raczej o dysfunkcji, o nieprzyjemnym dla każdego mężczyzny objawie. - Brak erekcji to niezwykle czuły barometr męskiego zdrowia, to sygnał, że w jego organizmie dzieje się coś niedobrego - mówi dr Andrzej Depko, seksuolog. - Objaw ten stanowi wyzwanie dla lekarzy różnych specjalności, jako że zaburzenie erekcji może mieć wiele przyczyn.

Lekarze seksuolodzy dzielą je na dwie zasadnicze grupy - przyczyny psychogenne, a więc "siedzące w głowie", i organiczne, czyli związane bezpośrednio z naszym ciałem. Brak erekcji z przyczyn psychogennych dotyczy głównie młodych, niedoświadczonych mężczyzn. W ich przypadku aż 70 proc. kłopotów ze wzwodem ma swoje źródło w psychice, 30 w nieprawidłowym funkcjonowaniu ciała. U starszych panów jest odwrotnie - w 70 proc. szwankuje ciało, w 30 - głowa.

27.12.2012 przez Tomasz Wacikowski - Student medycyny: Przewodniczący SKN Kardiologii Dziecięcej IP-CZD
obalam

Impotencja psychiczna ma nieco głębsze podłoże. Wielu mężczyzn przesadnie boi się porażki w łóżku. Zastanawiają się, czy sprostają oczekiwaniom partnerki czy spiszą się jako kochankowie. panicznie boją się wyśmiania, docinek, pogardy ze strony partnerki. Lęk ten może powodować wprost odwrotne skutki. Im bardziej skupiamy się na tym aby stosunek się udał, tym częściej występują zaburzenia wzwodu. Takie sytuacje najczęściej mają miejsce na początku związku, gdy partnerzy dopiero wzajemnie się poznają, są bardzo zaangażowani emocjonalnie i chcą się pokazać z jak najlepszej strony.

4.01.2013 przez Markus von Rufous - Medycyna
obalam

No niestety... Nie ma tak łatwo... Zaburzenia organiczne są także częstymi powodami problemów z erekcją.

4.02.2013 przez Krzysztof Łabuzek - Lekarz: Dr hab. n. med.
obalam

Otóż nie, nie tylko. Problemy z erekcją mogą wynikać również ze schorzeń organicznych, somatycznych, takich jak: cukrzyca, miażdżyca, nadciśnienie tętnicze, niektóre choroby neurologiczne, endokrynologiczne i wiele, wiele innych.

Zacytuję Naszego Pogromcę, Doktora Marcina Musiała: Problem z osiągnięciem erekcji trudno uznać za typową chorobę taką jak np. wrzód żołądka, zawał serca czy gruźlica. Mowa tu raczej o dysfunkcji, o nieprzyjemnym dla każdego mężczyzny objawie. - Brak erekcji to niezwykle czuły barometr męskiego zdrowia, to sygnał, że w jego organizmie dzieje się coś niedobrego - mówi dr Andrzej Depko, seksuolog. - Objaw ten stanowi wyzwanie dla lekarzy różnych specjalności, jako że zaburzenie erekcji może mieć wiele przyczyn. Lekarze seksuolodzy dzielą je na dwie zasadnicze grupy - przyczyny psychogenne, a więc "siedzące w głowie", i organiczne, czyli związane bezpośrednio z naszym ciałem. Brak erekcji z przyczyn psychogennych dotyczy głównie młodych, niedoświadczonych mężczyzn. W ich przypadku aż 70 proc. kłopotów ze wzwodem ma swoje źródło w psychice, 30 w nieprawidłowym funkcjonowaniu ciała. U starszych panów jest odwrotnie - w 70 proc. szwankuje ciało, w 30 - głowa.

Źródło:

Andrzej Januszewicz, Aleksander Prejbisz. Zaburzenia sfery seksualnej u chorego na nadciśnienie tętnicze. Medical Education. 2013. ISBN: 978-83-62510-46-7; Zbigniew Lew-Starowicz, Krzysztof J. Filipiak, Artur Mamcarz, Bartosz Puchalski, Piotr Radziszewski, Jowita Szeligowska. Kardioseksuologia. Medical Education. 2009. ISBN: 978-83-927978-4-5.