Kobiety i mężczyźni maja taki sam metabolizm

więc muszą jeść tyle samo

obalam potwierdzam riposta

Próby weryfikacji mitu (6)

24.12.2012 przez Klaudia Ksepko - Student medycyny: studentka 6. roku
obalam

Kobiety zazwyczaj mają wolniejszy metabolizm niż mężczyźni, ponieważ w ich organizmie jest większy % tkanki tłuszczowej niż u mężczyzn. Mężczyźni mają więcej mięśni niż kobiety, a one potrzebują dużo więcej energii do funkcjonowania.

24.12.2012 przez Bartosz Maczkowski - Student medycyny: Student UMLub i WUM
obalam

Metabolizm kobiet i mężczyzn jest różny widać to zwłaszcza przy spożyciu alkoholu i w czasie rozkładu leków ale także w sposobie gospodarowania lipidami

24.12.2012 przez kontousuniete - Student
obalam

Mężczyźni mają więcej mięśni niż kobiety. Więcej mięśni oznacza szybszą podstawową przemianę materii, a jak powszechnie wiadomo – szybszy metabolizm to szybsze gubienie nadbagażu. Przyjmijmy, że kobieta i mężczyzna ważyli 90 kg, spożywali taką samą ilość kalorii i wykonywali taką samą ilość ćwiczeń fizycznych. Na podstawie tego można byłoby się spodziewać się, że utrata wagi będzie taka sama, lecz prawdopodobnie w przypadku mężczyzny będzie ona większa.

25.12.2012 przez Kaja Winczyk - Student medycyny: studentka jak studentka
obalam

Płeć – mężczyźni mają szybszy metabolizm od kobiet z powodu większej ilości mięśni.

25.12.2012 przez Marcin Musiał - Student medycyny: Pomorski Uniwersytet Medyczny
obalam

W wyniku różnic budowy, głównie procentowego stosunku tkanki mięśniowej do tłuszczowej u mężczyzn metabolizm jest do 30 % szybszy.

27.12.2012 przez Tomasz Wacikowski - Student medycyny: Przewodniczący SKN Kardiologii Dziecięcej IP-CZD
obalam

Kobiety mają zazwyczaj wolniejszą niż mężczyźni przemianę materii ze względu na inny skład ciała (mają mniej mięśni, a więcej tkanki tłuszczowej).