Długa praca na komputerze jest szkodliwa dla płodu.

Prawda czy fałsz?

obalam potwierdzam riposta

Próby weryfikacji mitu (5)

24.12.2012 przez Klaudia Ksepko - Student medycyny: studentka 6. roku
obalam

Nie ma badań potwierdzających szkodliwość pracy przy komputerze w ciąży. Promieniowanie wytwarzane przez komputer jest na tyle małe, że nie przekracza dopuszczalnych norm.

25.12.2012 przez kontousuniete - Student
obalam

W żadnym z wielu przeprowadzonych badań nie wykazano związku między niskim poziomem promieniowania (niższym niż promieniowanie słoneczne) emitowanym przez monitor komputera, a poronieniami. Należy pamiętać, że więcej promieniowania wydziela się z tyłu komputera niż poprzez monitor. Ważniejsze jest zatem, aby nie siedzieć w pracy na wprost pleców komputera koleżanki lub kolegi.

25.12.2012 przez Kaja Winczyk - Student medycyny: studentka jak studentka
obalam

Wedle badań specjalistów promieniowanie wydzielane przez komputer mieści się w granicach określonych przez międzynarodowe normy.

Nie znaleziono także żadnych dowodów potwierdzających przypuszczenie, jakoby pracujący komputer miał niekorzystny wpływ na prawidłowy przebieg ciąży i rozwój płodu.

25.12.2012 przez Marcin Musiał - Student medycyny: Pomorski Uniwersytet Medyczny
obalam

Nie ma badań potwierdzających, że promieniowanie elektromagnetyczne, jakie emituje komputer, jest szkodliwe dla płodu. Przepisy kodeksu pracy mówią jednak, że kobieta w ciąży może pracować przy monitorze tylko 4 godziny dziennie – ze względu na obciążenie wzroku i kręgosłupa.

27.12.2012 przez Tomasz Wacikowski - Student medycyny: Przewodniczący SKN Kardiologii Dziecięcej IP-CZD
potwierdzam

W prawidłowej ciąży jak najbardziej można pracować, trzeba teraz jednak szczególnie zadbać o siebie i dobre warunki pracy. Bardzo wiele kobiet ma pracę tzw. siedzącą – przy biurku, przed monitorem komputera. Pozostawanie przez kilka godzin w takiej pozycji jest obciążające dla każdego, tym bardziej o higienę pracy musi zadbać kobieta w ciąży, by nie nasiliły się bóle pleców i obrzęki.