Kciuk jest lepszy niż smoczek

Prawda czy fałsz?

obalam potwierdzam riposta

Próby weryfikacji mitu (6)

24.12.2012 przez Klaudia Ksepko - Student medycyny: studentka 6. roku
obalam

Ssanie kciuka ma znacznie gorszy wpływ na zęby niż smoczek.

25.12.2012 przez kontousuniete - Student
obalam

Ssanie kciuka ma znacznie gorszy wpływ na zęby dziecka niż ssania smoczka. Deformuje nie tylko zgryz, ale również kształt podniebienia i ustawienie dolnej szczęki. Poza tym, łatwiej odzwyczaić malucha od smoczka niż od ssania kciuka.

25.12.2012 przez Kaja Winczyk - Student medycyny: studentka jak studentka
obalam

Ssanie smoczka

Zdaniem ortodontów to "mniejsze zło". Wspólczesne smoczki są bowiem tak wyprofilowane, by zmniejszyć do minimum ryzyko wad zgryzu u dziecka. mimo to, zanim podasz dziecku spróbuj dojśc do tego, dlaczego właściwie go potrzebuje.

25.12.2012 przez Marcin Musiał - Student medycyny: Pomorski Uniwersytet Medyczny
obalam

Niektóre dzieci uwielbiają ssać swój palec. Robią to, gdy są głodne, senne, zdenerwowane lub pobudzone. Jeśli dziecko przywykło do wkładania paluszka do buzi, należy postarać się, by tego nie robiło. Ssąc kciuk górne zęby wypychane są na zewnątrz, a podniebienie staje się wysokie i wąskie w tylnej części. To może prowadzić do powstania zgryzu otwartego. By temu zapobiec, od początku można podawać smoczek, pod warunkiem, że będzie on krótki i wypukły, dobrze wyprofilowany. Łatwiej potem się z nim rozstać i oduczyć malca nałogowego ssania.

27.12.2012 przez Tomasz Wacikowski - Student medycyny: Przewodniczący SKN Kardiologii Dziecięcej IP-CZD
obalam

Ssanie kciuka ma znacznie gorszy wpływ na zęby dziecka niż ssania smoczka.

2.04.2013 przez mulinka5656 - Inny: matka 2 dzieci
obalam

Uważam , że w dzisiejszych czasach przy naszym postępie technicznym smoczki dla dzieci są co rusz udoskonalane by były jak najmniej szkodliwe. Dziecko ssając kciuka nie oduczy się tego nawyku w np. 2 dni. bardzo ciężko jest pozbyć się u dziecka zachowania ssania kciuka. Ssanie kciuka po za tym prowadzi do powstania zgryzu otwartego.