Smoczek psuje zgryz

Prawda czy fałsz?

obalam potwierdzam riposta

Próby weryfikacji mitu (8)

24.12.2012 przez Klaudia Ksepko - Student medycyny: studentka 6. roku
potwierdzam

Smoczek może psuć zgryz, szczególnie jak jest ssany długo i ma nieanatomiczny kształt. Należy pamiętać, że to dopiero mleczne zęby, a smoczek nie jest w stanie aż tak popsuć zgryzu, żeby było to nie do naprawienia.

25.12.2012 przez kontousuniete - Student
potwierdzam

Rzeczywiście, smoczek może powodować wady zgryzu. Żeby do tego nie doszło, lepiej kupować modele o kształcie anatomicznym przypominającym brodawkę i dbać o to, by dziecko miało smoczek w buzi jak najrzadziej i jak najkrócej.

25.12.2012 przez Kaja Winczyk - Student medycyny: studentka jak studentka
obalam

Zdaniem ortodontów to "mniejsze zło". Wspólczesne smoczki są bowiem tak wyprofilowane, by zmniejszyć do minimum ryzyko wad zgryzu u dziecka. mimo to, zanim podasz dziecku spróbuj dojśc do tego, dlaczego właściwie go potrzebuje. malec, który jest zdrowy, najedzony i ma sucho, ale mimo to popłakuje, może się nudzić bądź potrzebować twojej uwagi.

25.12.2012 przez Marcin Musiał - Student medycyny: Pomorski Uniwersytet Medyczny
potwierdzam

Nie znam pediatry który by takiemu stwierdzeniu zaprzeczył.

Rzeczywiście, smoczek może powodować wady zgryzu - najczęściej tyłozgryz i zgryz otwarty, rzadziej przodozgryz. Żeby do tego nie doszło, lepiej kupować smoczki o kształcie anatomicznym przypominającym kobiecą brodawkę wraz z otoczką i dbać o to, by dziecko miało smoczek w buzi jak najrzadziej i jak najkrócej.

27.12.2012 przez Tomasz Wacikowski - Student medycyny: Przewodniczący SKN Kardiologii Dziecięcej IP-CZD
potwierdzam

Rzeczywiście, smoczek może powodować wady zgryzu.

Żeby do tego nie doszło, lepiej kupować modele o kształcie anatomicznym przypominającym brodawkę i dbać o to, by dziecko miało smoczek w buzi jak najrzadziej i jak najkrócej.

20.02.2013 przez Kamila Zyzak - Lekarz: pediatra
obalam

Wszystko zalezy od umiaru i wieku dziecka. JEsli smoczek ssie niemowle, aby usnąc a potem go wypluwa to z pewnościa wiele szkód nie wyrządza. Ale jesli smoczekcoągnie 3 latek...

Smoczek może powodować wady zgryzu - najczęściej jest to tyłozgryz i zgryz otwarty, rzadziej przodozgryz. Żeby do tego nie doszło, lepiej kupować smoczki o kształcie anatomicznym przypominającym kobiecą brodawkę.

4.04.2013 przez mulinka5656 - Inny: matka 2 dzieci
obalam

moim zdaniem przy obecnym postępie techniki producenci starają się jak najlepiej wyprofilować smoczek by nie psuł zgryzu i nie powodował różnego rodzaju wad

16.04.2013 przez Agatok - Inny: inny
obalam

Wszystko zależy od doboru smoczka. Należy wybrać smoczek jak najcieńszy, który znacznie zmniejsza wystąpienie wad zgryzu. Niestety mało rodziców kupuje taki smoczek, kierując się ceną. Dokładny opis smoczka w linku.