Korzystanie z podgrzewanych podkładek do siedzenia wpływa na płodność mężczyzny

Czy to prawda że siedzenie na takich poduszkach pogarsza jakość spermy?

obalam potwierdzam riposta

Próby weryfikacji mitu (6)

24.12.2012 przez Klaudia Ksepko - Student medycyny: studentka 6. roku
potwierdzam

Wszelkie sytuacje, które powodują wzrost temperatury w jądrach wpływają na pogorszenie płodności u mężczyzn.

25.12.2012 przez Kaja Winczyk - Student medycyny: studentka jak studentka
potwierdzam

Pozornie wydaje się to niewiele, ale pamiętajmy, że optymalna temperatura nasienia powinna być niższa od średniej temperatury ciała o 1 do 2 stopni Celsjusza. Nawet tak niewielki wzrost może poskutkować zniszczeniem plemników!

25.12.2012 przez Marcin Musiał - Student medycyny: Pomorski Uniwersytet Medyczny
potwierdzam

Dla plemników optymalna temperatura to ok. 1-2 st. Celsjusza poniżej temperatury ciała. Już po 60 minutach eksperymentu przeprowadzonego pod kierownictwem doktora Andreasa Junga temperatura u badanych wzrosła do ponad 37 stopni (u jednego z nich prawie do 40).

Tymczasem w grupie kontrolnej, to znaczy u panów siedzących na zwykłych siedzeniach, temperatura też wzrosła, ale jedynie do 36,7 stopni. Co ważne, już wcześniejsze badania wykazały, że siedzenie w samochodzie przez czas dłuższy niż 3 godziny, nawet bez podgrzewanego siedzenia, powoduje wzrost temperatury w mosznie. Nie trzeba chyba dodawać, że również taki stan może znacznie zredukować szanse mężczyzny na spłodzenie dziecka, prowadząc nawet do bezpłodności. Wniosek? Jazda tak, ale raczej krótkodystansowa i w zdecydowanie chłodniejszej atmosferze.

27.12.2012 przez Adam Oldfart - Inny: Farmaceuta
potwierdzam

To prawdopodobne. Ogólnie rzecz ujmując ciasne majty i nadmierne ciepło nie służą jakości plemników.

27.12.2012 przez Tomasz Wacikowski - Student medycyny: Przewodniczący SKN Kardiologii Dziecięcej IP-CZD
potwierdzam

Jądra nie lubią gorąca. Najlepiej funkcjonują w temperaturze o ok. 4 st.C niższej od ciepłoty ciała. Dlatego na pewno nie zrobi im dobrze twoje upodobanie do obcisłych bokserek. Dlaczego? Bo ciasno przylegają do ciała i powodują nadmierny ucisk i przegrzanie tych okolic.

27.03.2013 przez Maria Sowa - Student: fizjoterapia
potwierdzam

Jądra nie bez powodu zostały "umieszczone" poza jamą ciała- żeby utrzymać odpowiednią temperaturę. Wszelkie "dogrzewanie" moszny będzie negatywnie wpływało na spermatogenezę.