Kobiecie w ciąży nie wolno uprawiać seksu

Jak myślicie?

Próby weryfikacji mitu (8)

23.12.2012 przez Klaudia Ksepko - Student medycyny: studentka 6. roku
obalam

Jest to nieprawda. Częste współżycie jest szczególnie zalecane przed rozwiązaniem ciąży, gdyż nasienie mężczyzny zawiera prostaglandyny działające relaksująco na mięśniówkę macicy, ułatwiając w ten sposób poród.

Na podstawie "Położnictwo i ginekologia" G. Bręborowicz

23.12.2012 przez kontousuniete - Student
obalam

Jeżeli lekarz nie powinie inaczej kobieta może uprawiać seks w ciąży. Niektóre przeciwwskazania w załączonym linku.

23.12.2012 przez Bartosz Maczkowski - Student medycyny: Student UMLub i WUM
obalam

W pierwszych dwóch trymestrach ciąży nie ma przeciwwskazań do uprawiania sexu. W trzecim trymestrze musimy uważać żeby nie naciskać na brzuch ciężarnej żeby mechanicznie nie uszkodzić dziecka

23.12.2012 przez Kaja Winczyk - Student medycyny: studentka jak studentka
obalam

Seks w ciąży z pewnością jest zupełnie inny niż ten przed ciążą. Ale właśnie to jest w nim takie interesujące. To doskonały czas na wypróbowanie kolejnych pozycji i odkrycie na nowo swojego jakże wrażliwego na pieszczoty ciała.

23.12.2012 przez agatamaszczyk - Student medycyny: student
obalam

Obalam mit. Jezeli ciaza przebiega prawidlowo, nie ma przeciwwskazan do uprawiania seksu. Ani orgazm, ani rozne pozycje nie wywolaja przedwczesnego porodu.

25.12.2012 przez Marcin Musiał - Student medycyny: Pomorski Uniwersytet Medyczny
obalam

W czasie ciąży rośnie znaczenie i ryzyko infekcji przenoszonych drogą płciową, które wiadomo, że są szkodliwe dla płodu, jednak dotyczy to raczej patologicznych środowisk, nie utrzymywaniu monogamii w zwiazku, czy zmianie partnera w okresie ciąży - wtedy też zaleca się stosowanie prezerwatyw.

Sam orgazm nie zwiększa ryzyka porodu przedwczesnego gdyż skurcze macicy podczas orgazmu różnią się charakterem od tych w akcji porodowej, nawet kiedy zbliża się termin planowanego porodu.

Generalnie jeśli nie towarzyszą mu niebezpieczne zachowania ( dewiacje seksualne mogące uszkadzać ciało, penetracja pochwy ostrymi przedmiotami, stosowanie narkotyków, palenie papierosów ) zagrożenie takie nie występuje.

26.12.2012 przez szajajaba - Inny: Oligofrenopedagog, edukator zdrowia
obalam

Mit. W prawidłowo przebiegającej ciąży nie ma żadnych przeciwwskazań co do uprawiania sexu - na żadnym etapie.

27.12.2012 przez Tomasz Wacikowski - Student medycyny: Przewodniczący SKN Kardiologii Dziecięcej IP-CZD
obalam

U niektórych par wiadomość o ciąży, zwłaszcza tej nieplanowanej wywołuje chwilową niechęć do współżycia. Obawa przed nieznanym i kiepskie samopoczucie sprawiają, że seksualność schodzi na drugi plan. Ale gdy tylko zaskoczenie minie przyszli rodzice mogą cieszyć się urokami ‘ciążowego’ seksu.

Pierwszy trymestrniesie za sobą minimalne zmiany. Brzuszek jeszcze nie przeszkadza, za to krągłości innych części ciała, których z pewnością nabierasz są bardzo sexy. Od chwili zapłodnienia narządy płciowe stały się mocniej ukrwione, a zatem możesz odczuwać większą rozkosz niż dotychczas.

5.02.2013 przez Krzysztof Łabuzek - Lekarz: Dr hab. n. med.
obalam

Obalamy, bo to mit. Kobiecie w ciąży wolno uprawiać seks. Wyjaśnienie znajduje się w tym linku: http://pogromcymitowmedycznych.pl/myth/149/czy-seks-w-ci%C4%85%C5%BCy-nie-zaszkodzi-dziecku/