Zarażenie HIV u fryzjera

Czy można się zarazić wirusem HIV u fryzjera ?

obalam potwierdzam riposta

Próby weryfikacji mitu (7)

23.12.2012 przez Kaja Winczyk - Student medycyny: studentka jak studentka
potwierdzam

Niebezpieczeństwo zakażenia tym wirusem w zakładzie fryzjerskim lub kosmetycznym istnieje, aczkolwiek jest ono niewielkie. Niemniej jednak właściciel i kierownik, a także każdy pracownik wykonujący usługi, ma obowiązek zachować wszelkie koniecznie środki ostrożności. Jest to istotne dla bezpieczeństwa zarówno personelu, jak i klientów.

23.12.2012 przez Bartosz Maczkowski - Student medycyny: Student UMLub i WUM
potwierdzam

Jest niewielka szansa na to żeby zarazić się wirusem HIV u fryzjera związane jest to z możliwością skaleczenia osoby zakażonej i nas tym samym narzędziem

23.12.2012 przez Anna Zielińska - Inny: Archeolog
potwierdzam

Teoretycznie przy każdym naruszeniu skóry niezdezynfekowanym narzędziem jest możliwość zakażenia jakąś niemiłą chorobą (np. wirusem HIV). Aczkolwiek jest to bardzo mało prawdopodobne.

23.12.2012 przez Damian Z - Inny: Ratownik Medyczny/Student Pielęgniarstwa
potwierdzam

Jeżeli skaleczył nosiciela brzytwą a nast. zakażona brzytwą skaleczył nas więc jest to możliwe

23.12.2012 przez kontousuniete - Student
potwierdzam

W niewielkim stopniu, ale zagraża zakażeniem HIV używanie wspólnych żyletek, brzytew i innych ostrych narzędzi - np. u fryzjera, dentysty, czy kosmetyczki.

24.12.2012 przez Klaudia Ksepko - Student medycyny: studentka 6. roku
potwierdzam

Jest takie niebezpieczeństwo, szczególnie w krajach gdzie HIV jest bardzo powszechne. Z tego powodu powstał program prewencyjno-edukacyjne "Fryzjerzy Świata wobec AIDS".

25.12.2012 przez Marcin Musiał - Student medycyny: Pomorski Uniwersytet Medyczny
obalam

Poniżej praca właśnie na ten temat. Stwierdzono że pomimo tego że wiele się o tym mówi nadal w niektórych salonach istnieje takie ryzyko. Publikacja kładzie nacisk na dalsze edukowanie fryzjerów w tym zakresie.