Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia

Osoby, które nie jedzą śniadań mają problem ze skupieniem w pracy, są bardziej nerwowe i gorzej znoszą stres.

obalam potwierdzam riposta

Próby weryfikacji mitu (9)

21.12.2012 przez kontousuniete - Student
potwierdzam

Śniadanie powinno być konkretne. Pobudza ono nas do działania i zwiększa koncentrację. Jest udowodnione, iż osoby które jedzą śniadania mają mniejsze prawdopodobieństwo na problemy z wagą, niż osoby które ich nie spożywają. Dlaczego tak się dzieje? Otóż organizm od rana potrzebuje konkretnej dawki energii, aby rozpocząć kolejny aktywny dzień. Jeśli nie dostarczymy ciału żadnego pożywienia, to narastający głód spowoduje napad obżarstwa

22.12.2012 przez Justyna Nowakowska - Student: Pomorski Uniwersytet Medyczny - Dietetyka
potwierdzam

Śniadanie powinno dostarczać 30-35% ogólnie przyjętej energii w ciągu doby. Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia, ponieważ daje on nam energię na cały dzień, podnosi glikemię na czczo oraz sprawia, że w ciągu dnia nie odczuwamy takiego głodu, niż wówczas, gdy nie jemy śniadań.

22.12.2012 przez Klaudia Ksepko - Student medycyny: studentka 6. roku
potwierdzam

Śniadanie jest najważniejszym posiłkiem dnia. Organizm potrzebuje odpowiedniej ilości energii, by mógł prawidłowo funkcjonować przez cały dzień. Gdy nie zjesz śniadania, masz większe szanse na to, że w trakcie dnia nadrobisz zaległości, a co gorsza będziesz się objadać wieczorem. A to już prosta droga do nadmiernych kilogramów.

22.12.2012 przez Bartosz Maczkowski - Student medycyny: Student UMLub i WUM
potwierdzam

Śniadanie zapewnia naszemu organizmowi zastrzyk energii i witamin niezbędny do prawidłowego funkcjonowania. Po zjedzeniu śniadania czujemy się lepiej zarówno psychicznie jak i fizycznie, nasz metabolizm przyspiesza i mamy siły żeby sprostać wymaganiom nadchodzącego dnia

22.12.2012 przez Kaja Winczyk - Student medycyny: studentka jak studentka
potwierdzam

Jest udowodnione, iż osoby które jedzą śniadania mają mniejsze prawdopodobieństwo na problemy z wagą, niż osoby które ich nie spożywają. Dlaczego tak się dzieje? Otóż organizm od rana potrzebuje konkretnej dawki energii, aby rozpocząć kolejny aktywny dzień. Jeśli nie dostarczymy ciału żadnego pożywienia, to narastający głód spowoduje napad obżarstwa.

27.12.2012 przez Tomasz Wacikowski - Student medycyny: Przewodniczący SKN Kardiologii Dziecięcej IP-CZD
potwierdzam

W szczególności w porze jesienno-zimowej, gdy organizm jest bardziej narażony na złapanie infekcji oraz na wyziębienie powinniśmy zadbać o to, aby znaleźć czas na śniadanie w porannej krzątaninie. Poranny posiłek powinien dostarczać nam tyle energii, abyśmy mieli siłę na stawienie czoła nowym obowiązkom i zadaniom. Kiedy jesteśmy głodni, nasz umysł nie pracuje prawidłowo. Objawia się to zmęczeniem, brakiem zapału i złym samopoczuciem.

16.01.2013 przez Nadii - Student: Dietetyka
potwierdzam

Śniadanie to na pewno najwazniejszy posilek dnia. Daje nam sile na reszte dnia i sprawia, że nie mamy potrzeby dojadania miedzy posilkami w dalszej cvzesci dnia jestesmy tez bardziej skoncentrowani, nie czujemy głodu i wytrzymmay do pory lunchu badz obiadu.

23.03.2013 przez Jerzy Zięba - Inny: Naturopatia
obalam

Niestety... obalam :-) Praktycznie przetestowane na sobie i wielu innych osobach.

3.02.2014 przez Marcin Barnowski - Inny: Trener
potwierdzam

Przyłączam się i oczywiście potwierdzam tą teorie. Tak - śniadanie to najważniejszy posiłek dnia który dostarcza paliwa na "rozruch" całego organizmu po kilku godzinach snu..