Trądzik występuje tylko w wieku dojrzewania.

Prawda czy mit?

obalam potwierdzam riposta

Próby weryfikacji mitu (9)

20.12.2012 przez Klaudia Ksepko - Student medycyny: studentka 6. roku
obalam

W okresie dojrzewania pojawia się głównie trądzik młodzieńczy. Natomiast inne rodzaje mają szczyt występowanie w różnym wieku. Np. trądzik różowaty zdarza się najczęściej między 30-60r.ż.

20.12.2012 przez kontousuniete - Student
obalam

Trądzik coraz częściej możemy zaobserwować u osób, które okres dojrzewania mają daleko za sobą. Przyczyną występowania trądziku w tak późnym wieku mogą być; zaburzenia hormonalne, obciążenie genetyczne, przyjmowane leki lub niektóre choroby internistyczne.

20.12.2012 przez Rachela - Inny: przyszły ortopeda
obalam

Jest wiele rodzajów trądziku, jednym i najczęstszym jest trądzik młodzieńczy, który jest zazwyczaj w okresie dojrzewania, ale on może utrzymywać się nawet do 30 roku życia. Dorosłe osoby czasem też mają trądzik, ale ten nosi nazwę trądziku pospolitego.

20.12.2012 przez Magdalena Kościelniak - Student: .
obalam

ten o którym piszesz to jeden z wielu trądzików począszy od trądziku noworodkowego przez ten u osób dojrzałych

21.12.2012 przez Marcin Korman - Inny: ciekawy świata człowiek
obalam

W wieku dojrzewania wsytępuje najczęściej trądzik młodzieńczy, a oprócz niego występuje jeszcze np. trądzik niemowlęcy - u małych dzieci, trądzik różowaty - u osób dorosłych, czy trądzik chlorowy - u ludzi w różnym wieku związany z ekspozycją na dioksyny.

22.12.2012 przez Bartosz Maczkowski - Student medycyny: Student UMLub i WUM
obalam

Coraz częściej trądzik dotyczy także ludzi dorosłych i podejrzewa się że ma na to wpływ stres

22.12.2012 przez Kaja Winczyk - Student medycyny: studentka jak studentka
obalam

Trądzik w przeważającej ilości przypadków występuje u ludzi w wieku 13-19 lat jako trądzik młodzieńczy. Jest to główna przyczyna zgłaszania się ludzi młodych do dermatologa. Wcześnie rozpoczęte leczenie trądziku chroni przed powstaniem blizn i przebarwień oraz poprawia samopoczucie, które w tym wieku jest bardzo zależne od wyglądu, a szpecące pryszcze mogą stać się nawet przyczyną depresji. Inne postacie trądziku mają bardzo często związek z zaburzeniami hormonalnymi występującymi w organizmie. Przyjmowanie sterydów, zarówno w celach leczniczych, jak i nielegalnie jako anaboliki dla kulturystów, może skutkować rozległym trądzikiem w okolicy twarzy, klatki piersiowej i pleców. Narażenie na niektóre substancje chemiczne, na przykład oleje mineralne czy związki jodu jest również czynnikiem predysponującym. U kobiet w każdym wieku trądzik może być wywołany codziennym używaniem ciężkich kosmetyków do makijażu, zawierających dużo substancji komedogennych- zapychających mieszki włosowe.

26.12.2012 przez Adam Kuś - Inny: ciekawski, chory na zzsk
obalam

Obalam mit są różne rodzaje trądziku i ludzie w różnym wieku na niego chorują

27.12.2012 przez Tomasz Wacikowski - Student medycyny: Przewodniczący SKN Kardiologii Dziecięcej IP-CZD
obalam

Trądzik różowaty dotyczy obu płci, lecz zdarza się częściej u kobiet przeważnie między 30 – 60 rokiem życia (również bywa u młodszych).