Sok z aloesu na trądzik

czy prawda jest ze sok z aloesu pomaga na trądzik

obalam potwierdzam riposta

Próby weryfikacji mitu (6)

19.12.2012 przez Bartosz Maczkowski - Student medycyny: Student UMLub i WUM
potwierdzam

Aloes dzięki swoim właściwością jest często składnikiem różnych maści czy toników które mają nam pomagać w walce z trądzikiem

19.12.2012 przez kontousuniete - Student
potwierdzam

Ma on właściwości przeciwtrądzikowe. Zachęcam do lektury załączonej w linku.

20.12.2012 przez Klaudia Ksepko - Student medycyny: studentka 6. roku
potwierdzam

Sok z Aloesu sprawdza się także w przypadkach infekcji skóry, grzybic, drożdżyc, egzem, czyraków, trudno gojących się ran oraz odmrożeń. Niszczy bakterie i chorobotwórcze grzyby, pobudza przyrost komórkowy, zmniejsza ból i obrzęki, hamuje krwawienie i znacznie przyspiesza proces gojenia.

22.12.2012 przez Kaja Winczyk - Student medycyny: studentka jak studentka
potwierdzam

Właściwości lecznicze aloesu są niemal wszystkim znane, dlatego wykorzystuje się go również do leczenia trądziku.

27.12.2012 przez Tomasz Wacikowski - Student medycyny: Przewodniczący SKN Kardiologii Dziecięcej IP-CZD
potwierdzam

Właściwości, które posiada aloes niezwykle korzystnie wpływają na stan skóry człowieka, dlatego często są składnikami kosmetyków do oczyszczania i pielęgnacji twarzy. W związku z tym jest on często wykorzystywany do produkcji kosmetyków przez firmy kosmetyczne i farmaceutyczne.

Preparaty przeciwtrądzikowe zawierające aloes mogą być stosowane u każdej osoby niezależnie od przyczyn i rodzaju trądziku. Wówczas tego rodzaju preparaty łagodzą uciążliwe objawy trądziku i zapobiegają ponownemu powstawaniu pryszczy oraz szpecących blizn i przebarwień.

28.12.2012 przez Aleksandra Nęcek - Student: Pielęgniarstwo CMUJ
potwierdzam

Przede wszystkim aloes prowadzi do szybszej regeneracji naskórka.

Trzeba podkreślić, że sok z aloesu wykazuje działanie bakteriobójcze.Trądzik powstaje, gdy ujścia mieszków włosowych ("pory") zatykają się oraz gdy łoju jest za dużo. Gromadzący się łój nie może się wydostać i jest pokarmem dla żyjących tam bakterii. Bakterie mnożą się i są dodatkową przyczyną stanu zapalnego.

Sok z aloesu działa także przeciwzapalnie oraz przeciwświądowo, co również może mieć znaczenie w redukcji trądziku. Trzeba pamiętać, że niekiedy zmiany trądzikowe dotykają stany zapalne, które powodują że trądzik zaczyna mieć dość poważny przebieg.

Sok z aloesu działa również nawilżająco i odżywczo, przyczyniając się tym samym do poprawy kondycji skóry. Ponadto właściwości obejmują również działanie regeneracyjne.