Test na określenie płci dziecka na podstawie moczu

czyli nowa zabawka dla rodziców oczekujących potomka. A mnie interesuje czy działa (producenci dają 100% gwarancji lub zwrot pieniędzy)

obalam potwierdzam riposta

Próby weryfikacji mitu (5)

16.12.2012 przez Klaudia Ksepko - Student medycyny: studentka 6. roku
obalam

Na jednej ze stron dla młodych rodziców tak piszą o tym teście: "Zanim nadejdzie czas na badanie USG, płeć możemy spekulować na podstawie przekazów prababek, zawierzyć swoim przeczuciom lub wykonać test na podstawie badania moczu (np. Intelligender Test), który płeć dziecka określa z dokładnością aż 80 %. Zaletą metody jet to, że test robimy w zaciszu własnego domu w bardzo prosty sposób. Wynik możemy poznać już w 10 tygodniu ciąży, czyli na dwa i pół miesiąca przed USG."

Jest to u nas w Polsce w miarę nowa rzecz, więc ciężko znaleźć jakieś wiarygodne informacje o skuteczności. Mimo wszystko traktowałabym to w kategorii zabawy dla rodziców, co z resztą sam producent napisał na stronie.

18.12.2012 przez Kaja Winczyk - Student medycyny: studentka jak studentka
potwierdzam

Test Best Baby wykrywa w porannym moczu specyficzne męskie hormony, które występują w kobiecym moczu wyłącznie w przypadku, gdy dziecko to chłopczyk. W przypadku niewykrycia tych hormonów, oznacza to, że to dzieczynka.

19.12.2012 przez kontousuniete - Student
potwierdzam

Ostatnie badania potwierdzają, że zarodek płci żeńskiej wpływa na podwyższenie hormonu gonadotropiny kosmówkowej o średnio 18,5% niż zarodek płci męskiej. Co za tym idzie? Testy takie pomogą nam SPEKULOWAĆ na temat płci dziecka, ale nie można się na nich opierać bez wykonania dodatkowych badań.

19.12.2012 przez Bartosz Maczkowski - Student medycyny: Student UMLub i WUM
obalam

"Potrzeba jeszcze wielu badań, zanim tego typu test wejdzie do powszechnego użycia."

Niemniej są to obiecujące wyniki i może w najbliższym czasie będziemy mogli badać płeć dziecka w ten sposób

27.12.2012 przez Tomasz Wacikowski - Student medycyny: Przewodniczący SKN Kardiologii Dziecięcej IP-CZD
potwierdzam

Naukowcy w ramach poszukiwania nowej metody, przebadali 203 kobiety, które były w pierwszym trymestrze ciąży. Pobrali od nich próbki osocza i oszacowali występującą w nim ilość enzymów DYS14 i GAPDH, dzięki czemu mogli określić płeć płodu. Rezultaty zostały potwierdzone po porodzie.