Kosmetyki z alkoholem są najlepsze na trądzik

prawda czy fałsz?

obalam potwierdzam riposta

Próby weryfikacji mitu (9)

13.12.2012 przez Klaudia Ksepko - Student medycyny: studentka 6. roku
obalam

Alkohol wysusza Twoją skórę. Dzięki temu jest matowa, ale już po kilku tygodniach staje się przesuszona. Im więcej zabierasz skórze naturalnego łoju (sebum), tym więcej zaczyna go produkować i tym bardziej się świecisz. Usuwając z powierzchni naskórka sebum, zaburzasz płaszcz hydrolipidowy skóry, stąd większość problemów na skórze. Twoja cera świeci się, ale jest przesuszona. Przestaw się na kosmetyki nawilżające lub dotleniające. Skończ z kosmetykami do cery trądzikowej!

13.12.2012 przez kontousuniete - Student
obalam

Kosmetyk stosowany w trądziku nie może zawierać alkoholu – podrażniłby skórę i pobudził gruczoły łojowe do jeszcze większej aktywności

14.12.2012 przez Adam Kuś - Inny: ciekawski, chory na zzsk
obalam

Kosmetyki przeciw niedoskonałościom skóry powinny działać łagodnie ale skutecznie. Przede wszystkim powinny mieć zbilansowany skład, a więc nie ma tu miejsca dla alkoholu

18.12.2012 przez Kaja Winczyk - Student medycyny: studentka jak studentka
obalam

Może działać na skórę silnie wysuszająco prowadząc do odwodnienia cery i pojawienia się podrażnień. Nawet jeśli posiadasz cerę tłustą i trądzikową, kosmetyki z alkoholem nie są najlepszym wyborem. Stosowanie ich, co prawda, może przynieść chwilowe złagodzenie zmian trądzikowych, ale długotrwałe narażanie skóry twarzy na wysuszenie może powodować zaognienie zmian i paradoksalnie więcej pryszczy oraz stan silnego podrażnienia. Kosmetyki do cery naczynkowej bezwzględnie nie mogą zawierać alkoholu!

19.12.2012 przez Bartosz Maczkowski - Student medycyny: Student UMLub i WUM
obalam

Kosmetyki z alkoholem wysuszają skórę co może prowadzić do jej podrażnień a wtedy łatwiej o rozsiewanie się wyprysków i nasilenie objawów trądziku

27.12.2012 przez Tomasz Wacikowski - Student medycyny: Przewodniczący SKN Kardiologii Dziecięcej IP-CZD
obalam

Po umyciu twarzy żelem koniecznie użyj toniku – zwęzi ujścia gruczołów łojowych, odświeży skórę. Nie może zawierać alkoholu – podrażniłby skórę i pobudził gruczoły łojowe do jeszcze większej aktywności. Jeśli cera jest przesuszona, np. zbyt silnie działającym żelem myjącym lub lekami, sięgnij po delikatny krem nawilżający. Niektóre składniki kremów mogą zapychać pory. Próbuj kremy i obserwuj reakcję skóry.

6.01.2013 przez Markus von Rufous - Medycyna
obalam

Przesuszają skórę, co prowadzi do nadmiernego wytwarzania sebum, a w konsekwencji do zatykania porów skóry i kolejnych wyprysków.

28.02.2013 przez Dominik Urbański - Student: Kosmetologia
obalam

Alkohol powoduje silne wysuszenie skóry. Gruczoły zaczynają produkować więcej sebum i zaczyna sie błędne koło

4.02.2016 przez Barbara Nowak - Student: kosmetyczka z zamiłowania
obalam

Kosmetyki z alkoholem tylko w pierwszej fazie zadziałają pozytywnie na trądzik - czyli antybakteryjnie. Jest to mylnie odbierane jako skuteczne i najlepsze działanie przeciwtrądzikowe. Kosmetyki z alkoholem przede wszystkim podrażnią i wysuszą skórę, pobudzą gruczołów łojowe do wzmożonej produkcji sebum, co spowoduje spotęgowanie problemu!