Picie melisy pomaga zmniejszyć napięcie nerwowe

Bo melisa działa uspokajająco

obalam potwierdzam riposta

Próby weryfikacji mitu (12)

11.12.2012 przez Tomasz Wacikowski - Student medycyny: Przewodniczący SKN Kardiologii Dziecięcej IP-CZD
potwierdzam

Melisa ma działanie uspokajające i rozluźniające. Polecana jest w stanach ogólnego pobudzenia oraz wyczerpania nerwowego.

11.12.2012 przez Małgorzata Górska - Inny: bibliotekarz
potwierdzam

Herbata z melisy jest bardzo smaczna i łagodnie koi nerwy, uspakaja. Dobrze jest wypić filiżankę takiej herbaty przed snem

11.12.2012 przez Rachela - Inny: przyszły ortopeda
potwierdzam

To prawda, melisa ma działanie uspokajające ale też przeciwbólowe, więcej w linku.

12.12.2012 przez Ewa Maliwska - Inny: ktoś
potwierdzam

Z pewnością trochę pomaga

13.12.2012 przez kontousuniete - Student
potwierdzam

Melisa lekarska to zioło stosowane w medycynie jako lek uspokajający, działa tonizująco na układ nerwowy, dlatego jest zalecana np. w bólach głowy oraz zespole przewlekłego zmęczenia.

14.12.2012 przez Ewa Krawczyk - Inny: biolożka
potwierdzam

Są badania naukowe pokazujące uspokajające działanie melisy.

14.12.2012 przez Adam Kuś - Inny: ciekawski, chory na zzsk
potwierdzam

Melisa posiada działanie przeciwbólowe i uspokajające a także rozluźniające

18.12.2012 przez Kaja Winczyk - Student medycyny: studentka jak studentka
potwierdzam

W ziołolecznictwie melisa stosowana jest głównie ze względu na jej działanie uspokajające (obniża silnie próg wrażliwości ośrodkowego układu nerwowego). Zalecana jest w stanach ogólnego pobudzenia nerwowego, „kołatania” serca, w przypadku bezsenności, neurastenii (postać nerwicy), wyczerpaniu nerwowym i przy bólach pochodzenia nerwowego.

18.12.2012 przez Bartosz Maczkowski - Student medycyny: Student UMLub i WUM
potwierdzam

Melisa działając na nasz organizm uspokajająco powoduje obniżenie napięcia nerwowego dzięki czemu napar z melisy ma działanie relaksujące

22.12.2012 przez Klaudia Ksepko - Student medycyny: studentka 6. roku
potwierdzam

Herbata z ziół melisy pomaga ukoić nerwy, działa także nasennie, jest także zalecana przy leczeniu depresji. Oprócz działania uspokajającego, melisa pomaga również uśmierzyć ból głowy i bóle menstruacyjne.

25.12.2012 przez Marcin Musiał - Student medycyny: Pomorski Uniwersytet Medyczny
potwierdzam

Właściwości lecznicze nadają ziołom różne naturalne związki – takie jak flawonoidy, alkaloidy i inne. Fitoterapia, a więc leczenie za pomocą ziół, ma długą historię. I chociaż zioła zostały z czasem wyparte przez skuteczniejsze leki farmaceutyczne, nadal znajdują zastosowanie w niemalże wszystkich dziedzinach medycyny.

Ze wszystkich ziół oddziałujących na układ nerwowy największą „sławą” cieszy się melisa. Dodawana jest do większości herbat i tabletek uspokajających. I takie też jest jej główne działanie. Odpręża i działa łagodnie usypiająco. Melisa łagodzi również objawy somatyczne nerwicy, na przykład w problemach kardiologicznych, gastrycznych, w zaburzeniach jelitowych. Poprawia pracę żołądka i jelit, ma działanie rozkurczowe i wzmacniające. Melisa stymuluję pracę mózgu, wzmacnia pamięć i zmniejsza nadpobudliwość.

15.03.2013 przez Damian Z - Inny: Ratownik Medyczny/Student Pielęgniarstwa
potwierdzam

Właściwości

Surowcem są liście, które zawierają olej lotny (cytrol, geraniol, linalol), garbniki, gorycz, trójterpeny i kwasy organiczne. Działa ogólnie uspokajająco oraz pobudza czynność trawienna żołądka.