Cytryna i sok z cytryny leczą raka

Prawda czy fałsz?

obalam potwierdzam riposta

Próby weryfikacji mitu (7)

9.12.2012 przez kontousuniete - Student
obalam

z danych Kliniki Chemioterapii Centrum Onkologii w Krakowie wynika, że co siódmy chory na raka, rozpoczynający w Polsce właściwą kurację, próbował wcześniej leczenia niekonwencjonalnego, które opóźniało wizytę u specjalisty średnio o pół roku. Tymczasem gdy pojawią się pierwsze objawy nowotworu (wszystko jedno, czy będzie to czerniak, rak piersi czy płuc), trzeba jak najszybciej zgłosić się do onkologa, a nie szukać pomocy u bioenergoterapeuty lub zielarza.

9.12.2012 przez Kaja Winczyk - Student medycyny: studentka jak studentka
potwierdzam

By rozpocząć walkę z nowotworem, należy na początku oczyścić organizm, zacząć od jelita grubego. Zresztą w 1946 kiedy Dr.Gerson stosował lewatywy chorym na raka, odnotowywano świetne rezultaty. Dziś ,niestety współcześni lekarze uważają enemę (lewatywę) za przeżytek, a szkoda.

Początek oczyszczania wymaga dużej ilości lewatyw 6-8 na dobę.

Do irygatora nalewa się 1.5 litra chłodnej przegotowanej wody, 3-4 łyżeczki soku z cytryny, szklankę soku z buraka

14.12.2012 przez Justyna Nowakowska - Student: Pomorski Uniwersytet Medyczny - Dietetyka
obalam

W leczeniu nowotworów skuteczne są warzywa z rodziny Brassicaceae: brokuły, kalafior, brukselka, kapusta głowiasta. Warzywa te zawierają glukozynolaty, ulegające hydrolizie m.in. do izosiarkocyjanianów, wykazujących w doświadczeniach na zwierzętach właściwości chemoprewencyjne. W leczeniu nowotworów warto wziąć także pod uwagę niektóre składniki diety, takie jak: retinol, B-karoten, alfa-tokoferol, selen, limonen, genisteina, kurkumina, ponieważ one również mogą spełniać rolę chemoprewencyjną.

17.12.2012 przez Bartosz Maczkowski - Student medycyny: Student UMLub i WUM
potwierdzam

Do końca nie wiemy jaka jest skuteczność takiej terapii bo nikt w ten sposób nie leczy raka i nie ma przez to badań dotyczących skuteczności leczenia cytrynami

24.12.2012 przez Klaudia Ksepko - Student medycyny: studentka 6. roku
obalam

Gdyby coś tak banalnego jak cytryna leczyła raka i to wszystkie jego typy, to osoba, która to odkryła/zbadała byłaby mega bogata i pewnie dostałaby Nobla. Niestety tak nie jest. Cytryna czy ogólnie cytrusy polecane są w profilaktyce nowotworów, ale rozwiniętej choroby nie wyleczą.

25.12.2012 przez Marcin Musiał - Student medycyny: Pomorski Uniwersytet Medyczny
obalam

Leczenie nowotworów polega na kwalifikacji do zabiegu chirurgicznego oraz jeśli są wskazania następczej chemioradioterapii.

Wszystko zależy od rodzaju nowotworu.

źródło patologia W.Domagała

27.12.2012 przez Tomasz Wacikowski - Student medycyny: Przewodniczący SKN Kardiologii Dziecięcej IP-CZD
potwierdzam

Dr Herbert Pierson z Amerykańskiego Instytutu Onkologicznego zaleca jedzenie grejpfrutów, cytryn, pomarańczy i limet (limonów). Nazywa on cytrusy "pakietami przeciwrakowymi", gdyż zawierają one wszelkie typy działających w ten sposób substancji: karotenoidy, flawonoidy, terpeny, limonoidy, kumaryny. Jedno z badań wykazało, że w cytrusach znajduje się pięćdziesiąt osiem składników chemicznych o potencjalnym działaniu na choroby nowotworowe. Jest to znacznie więcej niż w jakichkolwiek innych pokarmach.