Weganie są słabsi fizycznie niż ludzie odżywiający się mięsem.

Tylko w mięsie jest siła?

obalam potwierdzam riposta

Próby weryfikacji mitu (12)

7.12.2012 przez Marcin Musiał - Student medycyny: Pomorski Uniwersytet Medyczny
obalam

Dobrze zaplanowana, zbilansowana dieta jarska wcale nie różni się tak bardzo od „klasycznej” zdrowej diety niewykluczającej mięsa. Wielokrotnie dowiedziono i potwierdzono badaniami, iż produkty mięsne w diecie nie są niezbędne dla zapewnienia prawidłowego przebiegu procesów w organizmie człowieka.

Jednym z najważniejszych składników pokarmowych, potrzebnym osobom aktywnym fizycznie, jest białko. Niewątpliwie chude mięso, np. drobiowe, jest bardzo dobrym jego źródłem, jednak nie jedynym. Pełnowartościowe białko występuje także w jajach, produktach nabiałowych oraz nasionach roślin strączkowych i ich przetworach. Dieta wegetariańska jest w stanie w pełni zaspokoić zapotrzebowanie na ten składnik nawet osobom trenującym siłowe dyscypliny sportowe.

7.12.2012 przez kontousuniete - Student
obalam

na diecie wegańskiej można być zdrowym jeśli jest to dieta odpowiednio zaplanowana. Jest to oficjalne Stanowisko Amerykańskiego Stowarzyszenia Dietetycznego na temat diet wegetariańskich

8.12.2012 przez Teresa Ceynowa - Inny: inne
obalam

Weganie jedzą zdrowsze jedzenie owoce warzywa , lepiej się odżywiają i mają więcej siły .

16.12.2012 przez Bartosz Maczkowski - Student medycyny: Student UMLub i WUM
obalam

Jeśli weganie stosują dietę pełnowartościową czyli ze wszystkimi niezbędnymi aminokwasami witaminami minerałami i odpowiednią ilością kalorii nie będą się różnili pod względem aktywności fizycznej od osób które stosują tradycyjną mięsną dietę

22.12.2012 przez Kaja Winczyk - Student medycyny: studentka jak studentka
obalam

Przez długie lata naukowcy utrzymywali, że to tłuszcze i węglowodany, a nie białko, są niezbędne przy wykonywaniu ćwiczeń fizycznych. Jednak sportowcy - wegetarianie regularnie pokonywali sportowców jadających potrawy mięsne.

26.12.2012 przez Klaudia Ksepko - Student medycyny: studentka 6. roku
obalam

Hebbelinck et al.(1999) w przeprowadzonych badaniach stwierdził, że dorośli wegetarianie i młodzież wegetariańska miała lepsze wyniki testu sercowo-naczyniowego natomiast wegetarianie dorośli słabiej wypadali w testach siłowo-wydolnościowych.

Z tego można wysunąć wnioski że dieta wegetariańska prowadzi do podwyższenia wydolności fizycznej w porównaniu do diety niewegetariańskiej.

27.12.2012 przez Tomasz Wacikowski - Student medycyny: Przewodniczący SKN Kardiologii Dziecięcej IP-CZD
obalam

I tak i nie: Hebbelinck et al.(1999) w podsumowaniu stwierdził, że dorośli wegetarianie i młodzież wegetariańska miała lepsze wyniki testu sercowo-naczyniowego ale wegetarianie dorośli słabiej wypadali w testach siłowo-wydolnościowych.

7.01.2013 przez Damian Z - Inny: Ratownik Medyczny/Student Pielęgniarstwa
potwierdzam

Ludzie potrzebują białka aby mięśnie rosły i był silne. Ale białka zwierzęcego a nie roślinnego.

21.03.2013 przez Izabela Ksyta - Student: Położnictwo
obalam

Jestem weganką i jakoś nic mi nie dolega, nie męczę się szybciej, nie mam słabszej odporności... wręcz przeciwnie :) Niby taki człowiek objadający się mięsem, wyglądający jak przeciętny Amerykanin jedzący obiady w Mc jest sprawniejszy niż vege- nie sądzę. :) Na potwierdzenie, że weganie nie raz są sprawniejsi i zdrowsi od ludzi żywiących się zwierzętami polecam obejrzeć załączony filmik.

Dołączone wideo:
http://vimeo.com/12613393...
25.03.2013 przez owłg - Student: Student
obalam

Dieta roślinna dostarcza wszystkie składniki odżywcze, a przy tym nie obciąża organizmu tak jak w przypadku jedzenia produktów odzwierzęcych.

Przykładem może być wielokrotny zwycięzca ultramaratonów, weganin, Scott Jurek.

25.03.2013 przez Jerzy Szer - Inny: robol
potwierdzam

Naukowcy napisali:jestes drapiznikiem jedz to co przed tona ucieka a nie to co sterczy z ziemi

25.03.2013 przez Rysio Sa - Inny: inna
potwierdzam

Masa mięśniowa ma większe możliwości przyrostu przy zastosowaniu diety mięsnej. Powoduje to większą siłę potrzebną np.przy sportach siłowo-szybkościowych. Może się mylę ale nie znam w tych dyscyplinach wegetarian z dużymi osiągnięciami sportowymi. W pytaniu tu zadanym proponowałbym rozgraniczyć siłę od wytrzymałości , co często jest mylone a to różne formy wysiłków. Różne też włókna mięśniowe przy tych wysiłkach mają dominujące znaczenie (białe bądź czerwone).