Gorąca kąpiel w trakcie miesiączki może doprowadzić do krwotoku.

Prawda czy mit?

obalam potwierdzam riposta

Próby weryfikacji mitu (8)

7.12.2012 przez Marcin Musiał - Student medycyny: Pomorski Uniwersytet Medyczny
potwierdzam

Obfite i przedłużające się krwawienia mogą być spowodowane zaburzeniami hormonalnymi, mięśniakami, polipami oraz nowotworem błony śluzowej macicy.

Co możesz zrobić: Jeśli sporadycznie zdarza się, że miesiączka jest bardziej obfita niż zwykle, nie masz się czym niepokoić. Aby nie nasilać krwawienia, unikaj wysiłku fizycznego, zrezygnuj z kawy, alkoholu. Wystrzegaj się też aspiryny, gorących kąpieli i nie przykładaj termoforu do podbrzusza (by złagodzić ból), bo to może nasilić krwawienie.

7.12.2012 przez kontousuniete - Student
potwierdzam

nie zaleca się kąpieli i długiego moczenia się w wannie. Szczególnie należy unikać gorącej wody, która może nasilić krwawienia

10.12.2012 przez Kaja Winczyk - Student medycyny: studentka jak studentka
potwierdzam

Gorące kąpiele w wannie

Długie, gorące kąpiele to także zły pomysł na relaks podczas miesiączki. Gorąca kąpiel może zwiększać krwawienie i powodować gorsze samopoczucie. Odpoczynek w wannie z gorącą wodą nie jest wskazany, gdyż ciepło powoduje rozszerzenie naczyń, nasila też krwawienie, obniża ciśnienie tętnicze. Czujesz się osłabiona i może pogorszyć się twoje samopoczucie.

13.12.2012 przez Bartosz Maczkowski - Student medycyny: Student UMLub i WUM
potwierdzam

Wysoka temperatura powoduje zmniejszenie lepkości krwi która zaczyna szybciej krążyć po organizmie co może doprowadzić do krwawienia ze złuszczającej się błony śluzowej macicy

19.12.2012 przez Klaudia Ksepko - Student medycyny: studentka 6. roku
obalam

Wiele kobiet obawia się brać kąpiel podczas miesiączki, opierając się na fałszywej informacji, że może to doprowadzić do powstania krwiaków i śmierci w wannie. To nie prawda, możemy pozwolić sobie na kąpiel, ważne tylko żeby nie była bardzo gorąca.

23.12.2012 przez agatamaszczyk - Student medycyny: student
potwierdzam

Gorace kapiele faktycznie moga powodowac zwiekszenie krwawienia. Co wiecej, obnizenie cisnienia spowodowane goraca woda moze wzmagac poczucie oslabienia spowodowanego utrata krwi.

27.12.2012 przez Tomasz Wacikowski - Student medycyny: Przewodniczący SKN Kardiologii Dziecięcej IP-CZD
potwierdzam

Wystrzegaj się też aspiryny, gorących kąpieli i nie przykładaj termoforu do podbrzusza (by złagodzić ból), bo to może nasilić krwawienie.

7.01.2013 przez Damian Z - Inny: Ratownik Medyczny/Student Pielęgniarstwa
potwierdzam

Gorąca woda rozszerza naczynia krwionośne dzięki czemu może dojść do krwotoku.