Ocet stołowy środkiem antykoncepcyjnym

Zrobienie tamponu z waty i gazy i nasączenie go octem stołowym, włożenie do pochwy przed stosunkiem może posłużyć jako środek antykoncepcyjny. (Przeczytane w książce sprzed 43lat)

obalam potwierdzam riposta

Próby weryfikacji mitu (8)

7.12.2012 przez kontousuniete - Student
potwierdzam

W prawidłowych warunkach pochwa ma odczyn kwaśny. Zwiększenie kwaśności czy dodanie związków działających na procesy metaboliczne plemników powoduje zburzenie ich ruchliwości. „Sposobem domowym”, jest ocet, sok cytrynowy czy suchy kwas borowy. Zapobieganie ciąży poprzez stosowanie samych środków chemicznych nie ma dużej wartości antykoncepcyjnej, a może jedynie zmniejszyć ryzyko płodności. Dlatego zasadą jest stosowanie ich wyłącznie jako dodatku do środków mechanicznych.

10.12.2012 przez Kaja Winczyk - Student medycyny: studentka jak studentka
obalam

aukowcy wciąż pracują nad coraz to nowszymi sposobami zapobiegania ciąży. Na rynku są m.in. pigułki, plastry, zastrzyki. A mimo to niektóre kobiety nadal wierzą, że płukanie pochwy octem, czy coca-colą uchroni je przed ciążą.

13.12.2012 przez Bartosz Maczkowski - Student medycyny: Student UMLub i WUM
obalam

Mamy tyle nowoczesnych środków antykoncepcyjnych więc nie wiem czy koniecznością jest używanie do tego celu płukanek z octu.

20.12.2012 przez Klaudia Ksepko - Student medycyny: studentka 6. roku
potwierdzam

Owszem może służyć jako środek antykoncepcyjny, tylko pytanie po co? obecnie jest dostępnych wiele innych metod antykoncepcyjnych, bezpieczniejszych i pewniejszych. Używano go przed laty, gdy nie można było kupić choćby prezerwatyw.

23.12.2012 przez agatamaszczyk - Student medycyny: student
potwierdzam

Ocet jest roztworem kwasu octowego, ma niskie pH. W srodowisku kwasnym gina plemniki, tak wiec mozna uznac ze w teorii jest to dobry srodek antykoncepcyjny. Jednak sa pewniejsze i mniej neiprzyjemne metody niz stosowanie octu jako antykoncepcji.

25.12.2012 przez Marcin Musiał - Student medycyny: Pomorski Uniwersytet Medyczny
obalam

Moze i komuś kiedyś pomógł niestety brak jest naukowych danych które mogłyby choćby w przybliżeniu oszacować wskaźnik Pearla dla tej metody.

CZy jest środkiem antykoncepcyjnym ? Jeśli ktoś go do tego celu użyje to teoretycznie należy mu się takie określenie. Jednak zdecydowanie współczesna medycyna odradza takie metody podczas gdy współcześnie można się zaopatrzyć w zdecydowanie skuteczne metody.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Antykoncepcja

http://www.pigulka.pl/articles/2,metody-antykoncepcyjne

27.12.2012 przez Tomasz Wacikowski - Student medycyny: Przewodniczący SKN Kardiologii Dziecięcej IP-CZD
obalam

Zapobieganie ciąży poprzez stosowanie samych środków chemicznych nie ma dużej wartości antykoncepcyjnej, a może jedynie zmniejszyć ryzyko płodności.

14.04.2013 przez mulinka5656 - Inny: matka 2 dzieci
potwierdzam

ocet stołowy był kiedyś środkiem antykoncepcyjnym ale to było kiedyś. Dzisiejszy postęp i rynek proponuje nam wiele różnych rozwiązań.