Kobieta podczas miesiączki powinna zaniechać niektórych czynności np. pieczenia

prawda czy mit?

obalam potwierdzam riposta

Próby weryfikacji mitu (11)

7.12.2012 przez Adam Oldfart - Inny: Farmaceuta
potwierdzam

No pewnie. Jakby mnie się co miesiąc z dołu lała krew, i do tego jeszcze bolało podbrzusze, to też by mi się nie chciało piec ciasta. Nic by mi się nie chciało. A na serio - to chyba jeszcze resztki jakiegoś starotestamentowego przesądu, że kobieta podczas okresu jest nieczysta.

7.12.2012 przez kontousuniete - Student
obalam

Miesiączka to nie jest choroba czy ułomność. W trakcie menstruacji dziewczyna powinna po prostu bardziej dbać o higienę miejsc intymnych, nie jest wykluczona z żadnych codziennych zajęć.

7.12.2012 przez Anna Zielińska - Inny: Archeolog
obalam

Nie ma żadnego związku między macicą a piekarnikiem. Podczas miesiączki można piec, chodzić do fryzjera, na basen i co tam jeszcze kobieta wymyśli.

8.12.2012 przez Marcin Musiał - Student medycyny: Pomorski Uniwersytet Medyczny
obalam

Istnieją dziesiątki mitów o tym, co wolno, a czego nie w tym czasie. Chociażby uważa się, że kobieta nie powinna wtedy farbować włosów, piec ciast, kisić ogórków. Niektóre z tych przekonań uwarunkowane są zmianami biologicznymi, które zachodzą w naszych ciałach. Inne towarzyszą nam od setek lat i powstały na bazie kulturowych oraz historycznych uwarunkowań.

8.12.2012 przez Judyta P - Student medycyny: wydział z sercem i wątrobą!
obalam

nie ma naukowych podwalin ku temu przekonaniu. Być może mówi się tak dlatego, gdyż w tym okresie kobiety z powodu przemian hormonalnych są bardziej niespokojne, rozdrażnione, nie mają cierpliwości albo są apatyczne, osowiałe i mogą mieć trudności ze skupieniem uwagi.

10.12.2012 przez Kaja Winczyk - Student medycyny: studentka jak studentka
obalam

Nieprawda. Skąd ten przesąd? Być może mówi się tak dlatego, gdyż w tym okresie kobiety z powodu przemian hormonalnych są bardziej niespokojne, rozdrażnione, nie mają cierpliwości albo są apatyczne, osowiałe i mogą mieć trudności ze skupieniem uwagi. Wystarczy wówczas wziąć środki przeciwbólowe i uspokajające, skupić się na kiszeniu lub pieczeniu, a ciasto, ogórki i kapusta na pewno będą smaczne!

13.12.2012 przez Bartosz Maczkowski - Student medycyny: Student UMLub i WUM
obalam

Miesiączka jest stanem fizjologicznym i nie ma żadnych przeciwwskazań aby podczas miesiączki kobieta normalnie funkcjonowała

16.12.2012 przez Karolina Tychowska - Inny: grafik komputerowy
obalam

W niektórych kulturach istnieje pojecie nieczystości podczas miesiaczki i chyba stąd te zakazy wykonywania niektórych czynnosci. Z logicznego punktu widzenia nie ma zadnego uzasadnienia tych zakazów.

26.12.2012 przez Klaudia Ksepko - Student medycyny: studentka 6. roku
obalam

Miesiączka absolutnie nie jest chorobą,więc nie widzę powodu aby kobieta miała unikać jakiś czynności.Z miesiączką może wiązać się jedynie lekkie osłabienie, zmiany nastroju .Może w tym czasie unikać bardzo ciężkich prac fizycznych ,które mogą przyczynić się do większego krwawienia.

27.12.2012 przez Tomasz Wacikowski - Student medycyny: Przewodniczący SKN Kardiologii Dziecięcej IP-CZD
obalam

Być może mówi się tak dlatego, gdyż w tym okresie kobiety z powodu przemian hormonalnych są bardziej niespokojne, rozdrażnione, nie mają cierpliwości albo są apatyczne, osowiałe i mogą mieć trudności ze skupieniem uwagi. Wystarczy wówczas wziąć środki przeciwbólowe i uspokajające, skupić się na kiszeniu lub pieczeniu, a ciasto, ogórki i kapusta na pewno będą smaczne!

21.01.2013 przez Damian Z - Inny: Ratownik Medyczny/Student Pielęgniarstwa
obalam

brak przeciwwskazań do pieczenia podczas miesiączki zabobony po prostu