Otyłość zwiększa ryzyko choroby nowotworowej

Podobno otyłość zwiększa ryzyko nowotworu o 25%

obalam potwierdzam riposta

Próby weryfikacji mitu (7)

7.12.2012 przez kontousuniete - Student
potwierdzam

Naukowcy z Centrum Badań nad Rakiem im. Freda Hutchinsona w Seatlle doszli pewnych wniosków po przeanalizowaniu danych dotyczących niemal 156 tys. kobiet po menopauzie, mianowicie: otyłość i brak ruchu zwiększają ryzyko złośliwego, potrójnie negatywnego guza piersi. Oznacza to, że związek otyłości z częstszymi zachorowaniami na raka piersi nie wynika wyłącznie z faktu, iż tkanka tłuszczowa produkuje dodatkowe estrogeny. Autorzy badań spekulują, że być może rolę odgrywają tu jakieś wydzielane przez nią czynniki pozapalne albo czynniki wzrostu.

8.12.2012 przez Marcin Musiał - Student medycyny: Pomorski Uniwersytet Medyczny
potwierdzam

W roku 2007 został opublikowany drugi raport dotyczący wpływu żywienia i stylu życia na ryzyko zachorowania na raka*. Raport powstał na podstawie analizy wszystkich dostępnych publikacji naukowych omawiających te tematy. Analizę piśmiennictwa w latach 2001 – 2006 wykonał panel ekspertów pracujących pod agendą Światowego Funduszu Badań nad Rakiem (Word Cancer Research Fund) i Amerykańskiego Instytutu Badań nad Rakiem (American Institute for Cancer Research).

Eksperci znaleźli przekonujące dowody, że otyłość i brak aktywności fizycznej wiążą się ze zwiększonym ryzykiem niektórych nowotworów: raka przełyku, trzustki, jelita grubego, piersi, macicy i nerki. Szacuje się, że nawet 25 do 50 proc. przypadków tych nowotworów ma wśród swoich przyczyn właśnie nadmiar kalorii i brak ruchu.

8.12.2012 przez Rachela - Inny: przyszły ortopeda
potwierdzam

Naukowcy twierdzą, że otyłe kobiety są bardziej narażone na raka piersi.

10.12.2012 przez Kaja Winczyk - Student medycyny: studentka jak studentka
potwierdzam

W grupie otyłych kobiet i otyłych mężczyzn wzrasta częstość występowania nowotworów złośliwych.

13.12.2012 przez Bartosz Maczkowski - Student medycyny: Student UMLub i WUM
potwierdzam

Niestety jest to smutna rzeczywistość dlatego powinniśmy walczyć z otyłością gdyż to pomoże nam w zachowaniu zdrowia

27.12.2012 przez Tomasz Wacikowski - Student medycyny: Przewodniczący SKN Kardiologii Dziecięcej IP-CZD
potwierdzam

Również otyłość i brak ruchu zwiększają ryzyko złośliwego, potrójnie negatywnego guza piersi. Oznacza to, że związek otyłości z częstszymi zachorowaniami na raka piersi nie wynika wyłącznie z faktu, iż tkanka tłuszczowa produkuje dodatkowe estrogeny. Autorzy badań spekulują, że być może rolę odgrywają tu jakieś wydzielane przez nią czynniki pozapalne albo czynniki wzrostu.

22.09.2015 przez Łukasz Pierzchała - Lekarz
potwierdzam

Głównie nowotworów przewodu pokarmowego, w tym raka jelita grubego i trzustki. Także raka trzonu macicy.