Kochanie się podczas pełni zwiększa prawdopodobieństwo zajście w ciążę

Kochanie się podczas pełni zwiększa prawdopodobieństwo zajście w ciążę

obalam potwierdzam riposta

Próby weryfikacji mitu (11)

6.12.2012 przez Adam Oldfart - Inny: Farmaceuta
obalam

Jak pisał Sztaudyngier "'Najpierw są nastroje, a potem - nas troje".

7.12.2012 przez kontousuniete - Student
obalam

Jeśli kobieta jest wtedy w środku owulacji to jak najbardziej. Same fazy księżyca nie mają wpływu ani na prawdopodobieństwo poczęcia dziecka ani na jego płeć.

12.12.2012 przez Kaja Winczyk - Student medycyny: studentka jak studentka
potwierdzam

Czeski lekarz i astrolog Eugeniusz Jonas zainteresował się starożytną wiedzą medyczną i skoncentrował na badaniu płodności kobiet. Doszedł do zdumiewającego wniosku, że oprócz normalnego cyklu miesiączkowego istnieje jeszcze jeden, zależny od tego, w jakiej fazie (odległości od Słońca) znajdował się Księżyc w chwili narodzin kobiety. Może on wywołać dodatkową owulację!

Aby doszło do poczęcia oba te cykle powinny być zharmonizowane, co nie zdarza się bynajmniej za każdym razem. To tłumaczy niepojęte wpadki, lecz również i to, czemu nie następuje zapłodnienie, mimo, że kobieta według kalendarzyka znajdowała się w płodnej fazie cyklu.

13.12.2012 przez Bartosz Maczkowski - Student medycyny: Student UMLub i WUM
obalam

Niestety szansa na zajście w ciąże w żaden sposób nie jest związana z fazami księżyca

20.12.2012 przez Klaudia Ksepko - Student medycyny: studentka 6. roku
obalam

Oczywiście jest to mit. Aby kobieta zaszła w ciążę musi być jajeczko, czyli najlepszy okres to około owulacyjny. Owulacja nie ma nic wspólnego z pełnią księżyca.

23.12.2012 przez agatamaszczyk - Student medycyny: student
obalam

Zajsc w ciaze mozna w pewnym momencie cyklu nazywanym owulacja. Jest to mniej wiecej 14 dzien cyklu (dla cyklu trwajacego 28 dni). Wtedy prawdopodobienstwo zajscia w ciaze jest najwieksze.

25.12.2012 przez Marcin Musiał - Student medycyny: Pomorski Uniwersytet Medyczny
potwierdzam

Prawdopodobieństwo zajścia w ciążę jest przede wszystkim zależne od używanej ( bądź też nie ) metody antykoncepcji zgodnie z wskaźnikiem Pearla. Podczas owulacji zajście w ciążę jest najbardziej prawdopodobne ( u zdrowych osób ). Cykl miesięczny teoretycznie mógłby się synchronizować z cyklami księżyca co zostało udowodnione poniższą publikacją:

http://informahealthcare.com/doi/abs/10.3109/00016348609158228

Jest to możliwe jednak bardziej zależy od indywidualnej kobiety.

27.12.2012 przez Tomasz Wacikowski - Student medycyny: Przewodniczący SKN Kardiologii Dziecięcej IP-CZD
potwierdzam

Aby praktycznie zastosować metodę Jonasa trzeba ustalić, czy w momencie urodzenia Księżyc znajdował się bliżej nowiu czy pełni. Wystarczy w tym celu kalendarz z roku urodzenia zawierający zaznaczone fazy Księżyca. Należy odszukać w nim datę urodzin i policzyć, czy było to np. dwa dni po pełni czy pięć dni przed nowiem itp. Następnie należy zaznaczyć w aktualnym kalendarzu wszystkie dni, kiedy położenie Księżyca względem Słońca będzie takie samo (czyli np. dwa dni po pełni, pięć dni do nowiu...). Dni te są potencjalnie płodne. Tak jak do dnia owulacji wynikającej z cyklu menstruacyjnego, tutaj też należy dodać cztery dni przed - ze względu na żywotność męskich plemników i dla bezpieczeństwa jeden dzień wypadający po.

14.04.2013 przez mulinka5656 - Inny: matka 2 dzieci
obalam

Fazy księżyca nie mają wpływu na zajście w ciążę ani na np płeć dziecka. Co ma być to będzie.

20.10.2014 przez Liliana Chmura - Student: zwykła studentka
obalam

To, czy kobieta zajdzie w ciążę zależy tylko i wyłącznie od tego, w jakim okresie cyklu się ona znajduje. Jeśli jest w fazie płodnej prawdopodobieństwo zajścia w ciążę jest duże, natomiast kiedy znajduje się w fazie niepłodnej żaden blask księżyca nie dopomoże w poczęciu:)

23.08.2015 przez Adrianna Matusek - Inny: Uczeń
obalam

Gdyby to miało jakikolwiek związek to wierz mi że kochałabym się z moim w każdą pełnie. Moje cykle są długie bo mają 36dni więc nie ma takiej opcji by owulacja łączyła się z pełnią. A do zajścia w ciążę jest potrzebne jajeczko i plemnik a bez owulacji jajeczka nie ma