po porodzie wypadają włosy

jw

obalam potwierdzam riposta

Próby weryfikacji mitu (9)

6.12.2012 przez Kaja Winczyk - Student medycyny: studentka jak studentka
potwierdzam

Przez całą ciążę twoje włosy były gęste i lśniące. Teraz po urodzeniu dziecka na szczotce zostają całe pasma. Po myciu głowy zatyka się wanna. Bez paniki, to minie. Winne są hormony i po porodzie każda mama musi walczyć z tym samym problemem.

6.12.2012 przez Damian Z - Inny: Ratownik Medyczny/Student Pielęgniarstwa
potwierdzam

Estrogen jest podwyższony i włosy nie przechodzą fazy katagenu i przez to wypadają możne wypaść nawet20-30% włosów

6.12.2012 przez Amelia Prorok - Inny: Interesuję się medycyną od wielu lat
potwierdzam

W ciąży włosy w zasadzie nie wypadają a po przez ok 6 m-cy wypadają te wszystkie które powinny wypaść przez wcześniejsze 9

7.12.2012 przez kontousuniete - Student
potwierdzam

Wysoki poziom estrogenów w organizmie pobudza do pracy mieszki włosowe przez co hamuje wypadanie włosów. Około trzeciego miesiąca po porodzie poziom estrogenów spada, a więc włosy zaczynają gwałtownie wypadać.

8.12.2012 przez Marcin Musiał - Student medycyny: Pomorski Uniwersytet Medyczny
potwierdzam

W czasie ciąży wzrost poziomu estrogenów hamuje wypadanie włosów. Około trzeciego miesiąca po porodzie poziom tych hormonów obniża się, a włosy zaczynają gwałtownie wypadać. Po urodzeniu dziecka kobieta traci więc zarówno te włosy, które nie wypadły w czasie ciąży oraz te, które tracimy na bieżąco. To dlatego ich ilość jest tak duża, że niekiedy młode mamy martwią się, że wyłysieją. Wypadanie włosów po porodzie jest zaś naturalnym, fizjologicznym procesem. W ciągu około sześciu do dziewięciu miesięcy po porodzie wszystko powinno się unormować i włosy zaczną odrastać.

13.12.2012 przez Bartosz Maczkowski - Student medycyny: Student UMLub i WUM
potwierdzam

Wszystko za sprawą hormonów które po ciąży wracają do poziomu normy i przez to umożliwiają wypadanie włosów

20.12.2012 przez Klaudia Ksepko - Student medycyny: studentka 6. roku
potwierdzam

Po porodzie, zwłaszcza w czasie karmienia piersią, znaczna część włosów wypada. Czasem jest to nawet 50%, u niektórych kobiet jest to trwały proces. Za takie zjawisko odpowiadają hormony, poziom estrogenów spada do poziomu sprzed ciąży. U kobiet karmiących piersią wydziela się dodatkowo duża ilość prolaktyny - ten hormon również powoduje wypadanie włosów.

23.12.2012 przez agatamaszczyk - Student medycyny: student
potwierdzam

Podwyzszony poziom estrogenow w czasie ciazy powoduje, ze wlosy nie przechodza w faze katagenu (nie wypadaja), czyli stale rosna. Po porodzie, kiedy poziom estrogenu zaczyna gwaltownie spadac, wlosy w owa faze przechodza w wiekszej ilosci, stad wrazenie, ze wypada kobiecie wiecej wlosow.

27.12.2012 przez Tomasz Wacikowski - Student medycyny: Przewodniczący SKN Kardiologii Dziecięcej IP-CZD
potwierdzam

Podczas ciąży wysoki poziom estrogenów pobudza do pracy mieszki włosowe i hamuje wypadanie włosów, dlatego jest ich więcej. Około trzeciego miesiąca po porodzie poziom estrogenów spada, a więc włosy zaczynają gwałtownie wypadać.