Przebywanie w samotności jest szkodliwe

Długie przebywanie w samotności może powodować choroby psychiczne

Próby weryfikacji mitu (10)

6.12.2012 przez Kaja Winczyk - Student medycyny: studentka jak studentka
potwierdzam

Podwyższone ciśnienie krwi, nieuchronnie prowadzi do zaburzeń układu krwionośnego, mogące skończyć się udarem lub zawałem. Samotne osoby po 50tym roku życia, są na to znacznie bardziej narażone niż te, które prowadzą towarzyski tryb życia. Informuje dziennik Telegraph.

6.12.2012 przez Rachela - Inny: przyszły ortopeda
potwierdzam

Długie przebywanie w samotności i brak kontaktu z ludźmi może wywołać wiele chorób psychicznych.

6.12.2012 przez Katarzyna Nagel - Inny: Uczeń, biol-chem
potwierdzam

Może powodować, ale nie musi. Jest to kwestia osobista, jedni lubią samotność a inni niezbyt dobrze to znoszą. Człowiek jest istotą społeczną i potrzebuje kontaktu z innymi.

7.12.2012 przez Teresa Ceynowa - Inny: inne
potwierdzam

Przebywanie w samotności jest szkodliwe , ponieważ wtedy człowiek zaczyna się wszystkim przejmować, myśleć, a jak się przebywa z kimś to się czuje lepiej zapomina o problemach .

7.12.2012 przez kontousuniete - Student
potwierdzam

samotność wpływa na nasze życie niekorzystnie bez względu na wiek, płeć i status społeczny. Niski poziom integracji z innymi ludźmi ma negatywne skutki dla naszego zdrowia. Duża grupa znajomych zapobiega wystąpieniu negatywnych procesów psychicznych jak stres czy depresja. Rozwijanie naszych relacji z innymi osobami, wydłuża nasze życie i poprawia jego jakość.

10.12.2012 przez Marcin Musiał - Student medycyny: Pomorski Uniwersytet Medyczny
potwierdzam

ść szkodliwa dla serca

Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje Malinowe Hotele

Newsletter

W księgarni

MariaUlatowska, Kamienica Przy Kruczej

Maria Ulatowska

Kamienica Przy Kruczej

Kliknij aby zobaczyć szczegóły

Grupy dyskusyjne Na praktyki do Ameryki (Płd.) Na praktyki do Ameryki (Płd.) Zadaszenie tarasu Czy da się sprzedać odpady szklane typu słoiki butelki Miniaturowe iglaki... Coś mi podgryza kostkę betonową kasza gryczana w zupie, jakie pszyprawy? ~~** 130 Amazing Embroidery Designs Available for immediate

Samotność szkodliwa dla serca

15-07-2006

zmień rozmiar tekstu A+ A-

Jak wynika z najnowszych badań, u osób mieszkających samotnie zachodzi dwa razy większe ryzyko chorób serca, niż u mieszkających razem z partnerem.

Według badań przeprowadzonych w Danii, kobiety powyżej 60 roku życia i mężczyźni mający ponad 50 lat mieszkający samotnie mają znacznie większe ryzyko wystąpienia anginy lub nawet ataku serca.

12.12.2012 przez Bartosz Maczkowski - Student medycyny: Student UMLub i WUM
potwierdzam

Wiele osób samotnych ma gorsze zdrowie niż podobni ludzie którzy mają rodziny, znajomych i nie czują się samotni

27.12.2012 przez Klaudia Ksepko - Student medycyny: studentka 6. roku
potwierdzam

Samotność jest uczuciem wyobcowania, poczuciem braku towarzystwa. Prowadzi do przeżywania stanów przygnębienia, poczucia izolacji. Trwałe poczucie samotności wzmaga podatność na zaburzenia psychiczne i psychosomatyczne.

27.12.2012 przez Tomasz Wacikowski - Student medycyny: Przewodniczący SKN Kardiologii Dziecięcej IP-CZD
potwierdzam

Podwyższone ciśnienie krwi, nieuchronnie prowadzi do zaburzeń układu krwionośnego, mogące skończyć się udarem lub zawałem. Samotne osoby po 50tym roku życia, są na to znacznie bardziej narażone niż te, które prowadzą towarzyski tryb życia. Informuje dziennik Telegraph.

9.01.2013 przez Damian Z - Inny: Ratownik Medyczny/Student Pielęgniarstwa
potwierdzam

Człowiek jest ssakiem stadnym, potrzebne mu jest towarzystwo innych osób dlatego ze możne popaść w depresje itd

5.02.2013 przez Krzysztof Łabuzek - Lekarz: Dr hab. n. med.
potwierdzam

Najnowsze badania naukowe donoszą o wybitnie złym wpływie samotności na nasze zdrowie. Cytuję Naszą Powyższą Pogromczynię, Panią Doktor Anię Grochowalską: Samotność wpływa na nasze życie niekorzystnie bez względu na wiek, płeć i status społeczny. Niski poziom integracji z innymi ludźmi ma negatywne skutki dla naszego zdrowia. Duża grupa znajomych zapobiega wystąpieniu negatywnych procesów psychicznych jak stres czy depresja. Rozwijanie naszych relacji z innymi osobami, wydłuża nasze życie i poprawia jego jakość.

Źródła: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23305944; http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23077285; http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23028486; http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21651565.