Słuchanie muzyki poważnej w ciaży wpływa na późniejszy rozwój dziecka

Prawda czy fałsz?

obalam potwierdzam riposta

Próby weryfikacji mitu (9)

5.12.2012 przez Adam Oldfart - Inny: Farmaceuta
obalam

Wyjaśnienie w linku. Więcej jest na ten temat w angielskiej wersji wikipedii.

6.12.2012 przez Kaja Winczyk - Student medycyny: studentka jak studentka
potwierdzam

Co bardzo ważne, muzykoterapia stymuluje u płodu rozwój układu nerwowego, dzięki czemu rodzi się on z większą liczbą komórek nerwowych, a także umożliwia kobiecie nawiązanie z dzieckiem głębszego kontaktu już po jego narodzinach. Niemowlęta poddawane muzykoterapii w życiu płodowym rodzą się radośniejsze, łatwiej zasypiają szybciej uczą się siadać.

6.12.2012 przez Damian Z - Inny: Ratownik Medyczny/Student Pielęgniarstwa
potwierdzam

Może, dlatego że matki są bardziej zrelaksowane i uspokojone a co za tym idzie dziecko również wyluzowane i bardziej wpływa to an rozwój

7.12.2012 przez Bartłomiej Rawski - epidemiolog, specjalista zdrowia publicznego
potwierdzam

Wpływa na rozwój dziecka, ponieważ dzieci, którym matki/rodzice puszczali muzykę klasyczną rodziły się z większą ilością neuronów (udowodniono, że muzyka stymuluje rozwój układu nerwowego) na aniżeli dzieci nie poddane muzykoterapii. Pozytywnie wpływa również na samą kobietę ciężarną, która łatwiej radzi sobie z przebiegiem ciąży np. lepiej radzi sobie z lękami towarzyszącymi ciąży, a muzyka klasyczna puszczana podczas porodu powoduję, że kobieta lepiej radzi sobie podczas porodu.

10.12.2012 przez Marcin Musiał - Student medycyny: Pomorski Uniwersytet Medyczny
potwierdzam

Wszystkim przyszłym mamom zaleca się słuchanie muzyki Haendla, Vivaldiego, Haydna, Mozarta. Udowodniono, że słuchanie tej muzyki uspokaja, wspomaga przemianę materii, reguluje procesy oddychania. Muzyka relaksacyjna i uspokajająca może wpłynąć na obniżenie ciśnienia, co jest bardzo ważne dla wielu kobiet w ciąży. Z badań amerykańskich i japońskich naukowców wynika, że muzyka klasyczna korzystnie wpływa na inteligencję dziecka. Stwierdzono również, że w przyszłości ułatwi mu naukę mowy, języków obcych, matematyki i logicznego myślenia.

12.12.2012 przez Bartosz Maczkowski - Student medycyny: Student UMLub i WUM
potwierdzam

Nie tylko muzyka poważna wpływa na rozwój dziecka, każdy rodzaj muzyki ma wpływ na dziecko przez jego stymulowanie. Dzieci które słuchały w czasie ciąży muzyki szybciej zaczynają mówić

20.12.2012 przez kontousuniete - Student
potwierdzam

Dziecko, które w łonie matki słuchało muzyki, po narodzeniu jest radośniejsze, a także łatwiej zasypia. To dzięki muzyce maluch rodzi się z większą ilością komórek nerwowych.

23.12.2012 przez Klaudia Ksepko - Student medycyny: studentka 6. roku
potwierdzam

Słuchanie muzyki poważnej w ciąży ma podwójne korzyści, relaksuje mamę i pobudza rozwój słuchu u dziecka. Dowiedziono, że np. muzyka Mozarta sprawia, że wytwarza się większa ilość połączeń między półkulami.

27.12.2012 przez Tomasz Wacikowski - Student medycyny: Przewodniczący SKN Kardiologii Dziecięcej IP-CZD
potwierdzam

Liczne badania wykazały, że na tym polu świetnie sprawdza się muzyka klasyczna. Szczególnie sprawdzają się kompozycje Mozarta; najkorzystniej stymulują rozwój centralnego układu nerwowego. Warto też sięgnąć po twórczość Bacha, Vivaldiego, Straussa, Czajkowskiego i Beethovena. Nie sposób też nie docenić kojących naturalnych odgłosów przyrody, takich jak śpiew ptaków lub szum wody. Poprawiają one nastrój kobiety w ciąży i pomagają jej się zrelaksować.