Lewatywy z kawy leczy nowotwór jelita.

Lewatywa z kawy może pomóc w wyleczeniu raka jelita grubego. Prawda czy mit?

obalam potwierdzam riposta

Próby weryfikacji mitu (11)

5.12.2012 przez Ewa Krawczyk - Inny: biolożka
obalam

Niestety nie, lewatywa z kawy jest nieskuteczna wobec raka.

10.12.2012 przez Marcin Musiał - Student medycyny: Pomorski Uniwersytet Medyczny
potwierdzam

Lewatywy z kawy to najsilniejsza metoda wspomagająca usuwanie toksyn lipofilnych z organizmu. Pod wpływem kofeiny zawartej w kawie następuje otwarcie przewodów żółciowych i zwiększony wypływ żółci do jelita bez jej zagęszczania (czyli wchłaniania toksyn z powrotem do krwi). Zastosowanie tej metody jest szczególnie ważne u pacjentów po chemioterapiach i radioterapiach, u pacjentów z bardzo zaawansowaną chorobą - nasilonymi bólami nowotworowymi oraz przy zajęciu chorobą wątroby i osłabieniu jej funkcji detoksykacyjnej.

12.12.2012 przez Bartosz Maczkowski - Student medycyny: Student UMLub i WUM
obalam

Istnieje taka terapia zaproponowana przez pana doktora Maxa Gearsona ale nie jest ona powszechnie uznana przez środowisko lekarskie jako skuteczna

20.12.2012 przez kontousuniete - Student
potwierdzam

Lewatywa z kawy pomaga usunąć toksyny: zastosowanie tej metody jest szczególnie ważne u pacjentów po chemioterapiach i radioterapiach.

22.12.2012 przez Kaja Winczyk - Student medycyny: studentka jak studentka
potwierdzam

Terapia Gersona, jest metodą leczenia nowotworów oraz całej gamy chorób cywilizacyjnych, za pomocą świeżo wyciskanych soków z warzyw i owoców, przy jednoczesnym oczyszczaniu organizmu wlewami z kawy.

24.12.2012 przez agatamaszczyk - Student medycyny: student
potwierdzam

Potwierdzam mit. Lewatywy z kawy sa m in elementem tzn terapii Garsona. http://leczenieraka.blogspot.com/2009/01/terapia-dr-gersona-w-warunkach-domowych.html

Kawa pomaga usuwac lipofilne toksyny m in z jelita. Dzieki kofeinie do jelita dociera wiecej nierozcienczonej zolci (kofeina powoduje rozszerzenie przewodow zolciowych).

27.12.2012 przez Klaudia Ksepko - Student medycyny: studentka 6. roku
obalam

Stosowana jako kuracja wspomagająca nie zaszkodzi a może coś pomoże, ale w żadnym wypadku nie należy odstawiać leczenia konwencjonalnego na rzecz lewatywy z kawy.

27.12.2012 przez Tomasz Wacikowski - Student medycyny: Przewodniczący SKN Kardiologii Dziecięcej IP-CZD
potwierdzam

A właściwie "łagodzą". Lewatywy z kawy to najsilniejsza metoda wspomagająca usuwanie toksyn lipofilnych z organizmu. Pod wpływem kofeiny zawartej w kawie następuje otwarcie przewodów żółciowych i zwiększony wypływ żółci do jelita bez jej zagęszczania (czyli wchłaniania toksyn z powrotem do krwi). Zastosowanie tej metody jest szczególnie ważne u pacjentów po chemioterapiach i radioterapiach, u pacjentów z bardzo zaawansowaną chorobą - nasilonymi bólami nowotworowymi oraz przy zajęciu chorobą wątroby i osłabieniu jej funkcji detoksykacyjnej.

9.01.2013 przez Damian Z - Inny: Ratownik Medyczny/Student Pielęgniarstwa
obalam

kawa nie ma właściwości antyrakowych

23.03.2013 przez Jerzy Zięba - Inny: Naturopatia
obalam

Bzdura. Marcin Musiał to dobrze opisał. Wspomnę tylko, że działa świetnie w przypadku reakcji Herxheimera. I tylko niedouczony lekarz odrzuca zastosowanie tego sposobu.Ta prosta metoda może czasami uratować życie.

22.05.2013 przez Artur Kiwa - Inny: niemedyczna
obalam

Jaki kawa ma wpływ na niekontrolowany podział komórek? Co więcej, nadużywanie lewatywy może jedynie spowodować zaburzenia gospodarki elektrolitowej.