Istnieje odmiana grypy bostońskiej

Czy faktycznie narażone są głównie dzieci? Podobno jest to wirus odzwierzęcy ... Jest on bardziej niebezpieczny od innych wirusów grypy?

obalam potwierdzam riposta

Próby weryfikacji mitu (9)

4.12.2012 przez Kaja Winczyk - Student medycyny: studentka jak studentka
obalam

Kiedy dziecko choruje przez wirus bostoński po raz pierwszy, rodzice są przerażeni. Objawy choroby bostońskiej to pojawiające się na dłoniach, stopach, a także wewnątrz ust malucha brzydkie i bolesne pęcherzyki. Z tego powodu choroba czasem mylona jest z ospą. Pęcherzyki mogą przekształcać się w owrzodzenia błon śluzowych. Dzieci skarżą się też na gorączkę, osłabienie, ból gardła. Za chorobę bostońską odpowiedzialny jest wirus coxsackie. Mikrob bardzo szybko zakaża. Rozprzestrzenia się poprzez ślinę chorej osoby, jej wydzielinę z nosa lub płyn z pękających pęcherzyków. Co gorsze, zakażone dzieci pozostawiają mikroba na zabawkach i innych dotykanych przedmiotach. To dlatego choroba bostońska szybko rozprzestrzenia się w żłobkach i przedszkolach.

Choroba bostońska nie jest wywoływana przez wirusa grypy.

4.12.2012 przez Damian Z - Inny: Ratownik Medyczny/Student Pielęgniarstwa
potwierdzam

Jest to ch. odzwierzęca ale moim zdaniem nie jest to takie groźne gdyż leczymy objawy a nie przycyzny

4.12.2012 przez Adam Oldfart - Inny: Farmaceuta
obalam

Choroba bostońska nie ma nic wspólnego z grypą. To zupełnie inny wirus.

W linku - więcej informacji, ze źródła bardziej wiarygodnego, niż "Fakty".

11.12.2012 przez Bartosz Maczkowski - Student medycyny: Student UMLub i WUM
obalam

Wirus choroby bostońskiej i wirus grypy to dwa różne patogeny wywołujące inne choroby

12.12.2012 przez Marcin Musiał - Student medycyny: Pomorski Uniwersytet Medyczny
obalam

Nie jest to choroba wywołana wirusem grypy, tylko Coxackie A16. Zakażenie może dotyczyć każdej grupy wiekowej ale częściej dotyczy niemowląt i małych dzieci.

13.12.2012 przez kontousuniete - Student
obalam

Nie ma czegoś takiego jak grypa bostońska. Istnieje choroba bostońska - wywołana wirusem Coxsackie, natomiast grypa wywołana jest wirusem grypy.

16.12.2012 przez Klaudia Ksepko - Student medycyny: studentka 6. roku
obalam

Wysypka bostońska przybiera postać plamek i grudek w – jak określa to literatura fachowa – kolorze łososiowym. Są one nieswędzące, osiągają maksymalnie 1 cm średnicy i lokalizują się głównie na twarzy i górnej połowie klatki piersiowej. Pojawiają się po 2-3 dniach trwania gorączki, która stopniowo ustępuje. Sama choroba jest schorzeniem samoograniczającym się, objawy ustępują w ciągu około 7 dni. Nie wymaga leczenia, poza stosowaniem leków przeciwgorączkowych i przeciwzapalnych. Choć zachorować może każdy, zdecydowana większość przypadków zachorowań dotyczy dzieci poniżej 10. roku życia. Przyczyną jest zakażenie wirusem z rodzaju enterowirusów, a dokładniej echowirusem typ 16. Zakażenie wirusem przenosi się z człowieka na człowieka przez bezpośredni kontakt z wydzieliną ze zmian skórnych, śliną, wydzieliną z nosa.

27.12.2012 przez Tomasz Wacikowski - Student medycyny: Przewodniczący SKN Kardiologii Dziecięcej IP-CZD
obalam

Za chorobę bostońską odpowiedzialny jest wirus coxsackie. Mikrob bardzo szybko zakaża. Rozprzestrzenia się poprzez ślinę chorej osoby, jej wydzielinę z nosa lub płyn z pękających pęcherzyków. Co gorsze, zakażone dzieci pozostawiają mikroba na zabawkach i innych dotykanych przedmiotach. To dlatego choroba bostońska szybko rozprzestrzenia się w żłobkach i przedszkolach.

9.10.2013 przez Tata Grypoodporny - "Nie mam czasu na grypę, tyle by mnie ominęło"
obalam

Grypa bostońska to coś innego niż grypa, te zmiany skórne przypominają trochę kropelkową wersje łuszczycy.