Na kaca jest dobry sok pomidorowy .

Prawda czy Fałsz ?

obalam potwierdzam riposta

Próby weryfikacji mitu (14)

2.12.2012 przez Ewelina Jezierska - Student: socjologia
potwierdzam

Sok pomidorowy łagodzi dolegliwości związane z zatruciem alkoholowym dzięki dużej zawartości witamin m.in witaminy C czy potasu. Sok wyrównuje niedobory kwasów, łagodzi dolegliwości żołądkowe, stymuluje trawienie, pobudza aktywność gruczołów trawiennych, uzupełnia braki płynów i dostarcza wypłukane przez alkohol elektrolity. Pomidory mają właściwości uspokajającei i oczyszczają organizm z toksyn

2.12.2012 przez Katarzyna Nagel - Inny: Uczeń, biol-chem
potwierdzam

Tak, sok pomidorowy zawiera dużo potasu a alkohol go wypłukuje więc rano mamy niedobór. Pomaga doprowadzić organizm do równowagi.

2.12.2012 przez Klaudia Ksepko - Student medycyny: studentka 6. roku
potwierdzam

Część objawów kaca takich jak drżenia mięśni, zaburzenia bicia serca są objawem niedoboru potasu. Sok pomidorowy zawiera bardzo dużo potasu, więc jest bardzo dobry na kaca.

3.12.2012 przez Milena Krysiak - Inny: Ratownik Medyczny
potwierdzam

Zawiera on dużo potasu, który alkohol wypłukuje z organizmu.

3.12.2012 przez kontousuniete - Student
potwierdzam

sok pomidorowy to bardzo dobry sposób, ponieważ, zaserwuje nam potrzebną dawkę potasu

4.12.2012 przez Agnieszka Kaczmarek
potwierdzam

Sok pomidorowy zawiera dużo potasu, który jest wypłukiwany przez alkohol, dlatego warto go pić po imprezie alkoholowej, aby uzupełnić niedobory.

4.12.2012 przez Amelia Prorok - Inny: Interesuję się medycyną od wielu lat
potwierdzam

zawiera dużo elektrolitów a więc pomaga odzyskać równowagę w organizmie

13.12.2012 przez Kaja Winczyk - Student medycyny: studentka jak studentka
potwierdzam

Zbawienny na kaca też będzie sok pomidorowy, który zaserwuje nam potrzebną dawkę potasu

14.12.2012 przez Marcin Musiał - Student medycyny: Pomorski Uniwersytet Medyczny
potwierdzam

Objawów kaca nie można uniknąć. Co najwyżej trochę złagodzić skutki nadmiernego opilstwa - twierdzi lek. med. Stanisław Rybak, szef rzeszowskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego.

Zbawienny też będzie sok pomidorowy, który zaserwuje nam potrzebną dawkę potasu.

Jadłospis ofiary alkoholowej libacji powinien się ograniczyć do jarzyn, owoców, a to ze względu na zestaw zawartych w nich witamin, przede wszystkim C, która wyrówna niedobór kwasów. Łagodząc przy okazji nękające nas dolegliwości żołądkowe. Wypity na czczo sok owocowy uzupełni brak płynów w organizmie, dostarczając wypłukanych przez alkohol elektrolitów.

15.12.2012 przez Bartłomiej Rawski - epidemiolog, specjalista zdrowia publicznego
potwierdzam

Sok pomidorowy zawiera dużą dawkę potasu, związku z tym pijąc sok pomidorowy dnia następnego po imprezie, można złagodzić objawy kaca.

Tylko kilka procent etanolu jest wydalanych z moczem lub poprzez drogi oddechowe – resztę organizm ludzki metabolizuje, głównie w hepatocytach. Tam alkohol etylowy przekształca się w aldehyd octowy za pomocą enzymu dehydrogenazy alkoholowej, a następnie w kwas octowy dzięki dehydrogenazie acetaldehydowej. Aldehyd octowy (etanal) jest od 10 do 30 razy bardziej toksyczny dla organizmu ludzkiego niż sam etanol.

Dlatego zaleca się jak największe spożycie płynów aby wydalić toksyczne metabolity alkoholu etylowego z organizmu odpowiedzialnego za kaca.

27.12.2012 przez Tomasz Wacikowski - Student medycyny: Przewodniczący SKN Kardiologii Dziecięcej IP-CZD
potwierdzam

Dieta po imprezie powinna być bogata w warzywa i owoce. Wypijaj sok pomidorowy lub marchwiowy i jedz winogrona, banany, jabłka. Dostarczysz w ten sposób cukier i uzupełnisz braki potasu. Na samopoczucie pomoże też jajecznica na śniadanie i żurek na obiad.

21.01.2013 przez Damian Z - Inny: Ratownik Medyczny/Student Pielęgniarstwa
potwierdzam

Sok z pomidorów jest źródłem sodu, magnezu, wapnia, żelaza, kobaltu, cynku, miedzi, fluoru, fosforu, jodu, chloru, karotenów, kwasów nikotynowych, pantotenowych, foliowych, szczawiowych, biotynowych, a także witaminy K, C, B1, B2, B6. Co najważniejsze zawiera bardzo dużo potasu!. A jak wiadomo alkohol wypłukuje te witaminy co powoduje kaca

9.04.2014 przez Marcin Misztal - Student: Dietetyk
potwierdzam

Tak jak najbardziej się zgadzam ponieważ alkohol wypłukuje potas z organizmu dlatego najlepszym uzupełnieniem tego jest sok z pomidorów. Również ja sam jako student wielokrotnie sok z pomidorów działał dla mnie jak bym dostał drugie życie :) także jak najbardziej jestem za i oczywiście polecam :) pozdro :)

20.01.2015 przez Tomasz Szabliński - Student: Medycyny
potwierdzam

Tak, potwierdzam. Sok pomidorowy jest źródłem m.in. potasu, który alkohol wypłukuje z organizmu, dlatego sok z pomidorów w pewnym stopniu pomaga przywrócić organizm do równowagi.