Zimny prysznic ujędrnia skórę

Branie zimnego przysznica powoduje, że nasza skóra staje się bardziej elastyczna.

Próby weryfikacji mitu (20)

28.11.2012 przez Katarzyna Nagel - Inny: Uczeń, biol-chem
potwierdzam

Tak, ponadto wygładza, ujędrnia a nawet spowalnia proces starzenia się. Jest to także dobre dla układu krążenia i pomaga zahartować nasz organizm. Oczywiście nie należy przesadzać z czasem trwania, wystarczy kilka minut (ok.5) dla orzeźwienia.

29.11.2012 przez Ewa Maliwska - Inny: ktoś
potwierdzam

Zimny prysznic pobudza krążenie i jest bardzo korzystny dla skóry, ujędrnia i napręża ją, a u kobiet nawet pomaga zwalczyć cellulitis

29.11.2012 przez Rachela - Inny: przyszły ortopeda
potwierdzam

Tak, to prawda, korzystne jest też zmienianie na wody z gorącej na zimną to ujędrnia i jest czymś w rodzaju wodnego peelingu :)

30.11.2012 przez Kaja Winczyk - Student medycyny: studentka jak studentka
potwierdzam

Trzy minuty poświęcone rano na orzeźwiającą kąpiel to recepta na zdrowie i doskonałe samopoczucie. Niska temperatura, w połączeniu z odpowiednio dobranym strumieniem wody, regeneruje mięśnie, ujędrnia skórę i ma doskonały wpływ na nasz nastrój.

30.11.2012 przez Iza - Student: student
potwierdzam

tak zimny prysznic ujędrnia skórę, najlepiej brać naprzemiennie zimny i ciepły prysznic

2.12.2012 przez agatamaszczyk - Student medycyny: student
potwierdzam

Zimny prysznic pobudza krazenie oraz przyspiesza metabolizm, tak wiec moze byc doskonalym sprzymierzencem w walce z cellulitem. W czasie zimnego prysznica zaleca sie tez stosowanie masazu antycllulutowego. Polecam notke dotyczaca korzysci z brania zimnego prysznica :)

2.12.2012 przez Adam Kuś - Inny: ciekawski, chory na zzsk
potwierdzam

Zimny prysznic pobudza ciało i ujędrnia skórę, ale także sprzyja przeziębieniom, a w upalne dni grozi szokiem termicznym.

2.12.2012 przez Ewelina Jezierska - Student: socjologia
potwierdzam

Zimny prysznic pobudza krążenie krwi, prowokuje organizm do pracy. Nasze ciało robi wszystko, żeby odzyskać stałą temperaturę, co wiąże się między innymi z potrzebą spalenia węglowodanów i tłuszczów

3.12.2012 przez Milena Krysiak - Inny: Ratownik Medyczny
potwierdzam

Tak, natomiast bardziej skuteczna jest zamian temperatury podczas prysznica.

4.12.2012 przez Katarzyna Andrzejewska - Student medycyny: studentka V roku
potwierdzam

tak. spalanie źle rozmieszczonej tkanki tłuszczowej poprzez przyspieszenie metabolizmu

7.12.2012 przez Bartosz Maczkowski - Student medycyny: Student UMLub i WUM
potwierdzam

Zimny prysznic ujędrnia skórę ale zimno może mieć też inne zastosowania w kosmetologii czy medycynie

14.12.2012 przez Marcin Musiał - Student medycyny: Pomorski Uniwersytet Medyczny
potwierdzam

Podczas codziennej kąpieli masuj skórę szorstką szczotką bądź rękawicą, która poprawi krążenie i wygładzi skórę. Ponadto możesz polewać ciało naprzemiennie ciepłą i zimną wodą. Jest to zabieg, który znacznie przyczynia się do ujędrnienia skóry.

15.12.2012 przez Klaudia Ksepko - Student medycyny: studentka 6. roku
potwierdzam

Masaż szorstką rękawicą z trawy morskiej poprawia ukrwienie skóry i jej koloryt. Stojąc pod strumieniem chłodnej wody, zacznij od prawej ręki albo stopy i posuwaj się w kierunku serca. Zabieg zakończ strumieniem zimnej wody. Taki masaż znakomicie ujędrnia ciało i pomaga zwalczyć cellulit.

20.12.2012 przez kontousuniete - Student
potwierdzam

Każdą kąpiel warto zakończyć naprzemiennym zimno-ciepłym natryskiem. Ciepła woda rozkurcza, a zimna obkurcza naczynia krwionośne. Taka gimnastyka sprawi, że staną się one bardziej elastyczne, a skóra będzie sprężysta. Zawsze kończymy natryskiem zimna wodą, co zmusi organizm do ogrzania ciała.

27.12.2012 przez Tomasz Wacikowski - Student medycyny: Przewodniczący SKN Kardiologii Dziecięcej IP-CZD
potwierdzam

Niska temperatura, w połączeniu z odpowiednio dobranym strumieniem wody, regeneruje mięśnie, ujędrnia skórę i ma doskonały wpływ na nasz nastrój.

14.01.2013 przez Markus von Rufous - Medycyna
potwierdzam

Masaż skóry naprzemienny letnią i zimną wodą ujędrnia skórę i pomaga zmniejszyć widoczność cellulitu.

18.01.2013 przez Patrycja Mila
potwierdzam

Zimny prysznic przyspiesza krążenie krwi, przyspiesza metabolizm, zatem ułatwia zrzucanie zbędnych kilogramów i powoduje ujędrnienie. Świetny w walce z cellulitem!

21.01.2013 przez Karola - Student: analityka medyczna
potwierdzam

Zimny prysznic powoduje szybsze krążenie krwi, przyspiesza metabolizm, a więc ujędrnia skórę. Na cellulit jest świetny, chociaż chyba lepsze efekty są podczas ciągłej zmiany temperatury wody(zimna-ciepła itd.)

21.01.2013 przez Damian Z - Inny: Ratownik Medyczny/Student Pielęgniarstwa
potwierdzam

Trzy minuty poświęcone rano na orzeźwiającą kąpiel to recepta na zdrowie i doskonałe samopoczucie. Niska temperatura, w połączeniu z odpowiednio dobranym strumieniem wody, regeneruje mięśnie, ujędrnia skórę i ma doskonały wpływ na nasz nastrój

22.01.2013 przez Kamila Wojtaszek
potwierdzam

Zimny prysznic prowadzi co zwężenia naczyń krwionośnych, które to po chwili rozkurczając się poprawiają wygląd skóry poprzez lepsze ukrwienie jest stosowany przy walce z cellulitem, ponieważ zmniejszenia metabolizm komórkowy i opóźniani proces starzenia.

14.03.2013 przez Krzysztof Łabuzek - Lekarz: Dr hab. n. med.
obalam

W bazach naukowo-medycznych brak rzetelnych badań opisujących zbawienny wpływ zimnego prysznica na:

1. elastyczność skóry, 2. jej „wygładzenie”, 3. ujędrnienie, 4. zahamowanie procesu starzenia, 5. naprężenie, 6. regenerację mięśni, 7. przyspieszenie metabolizmu, 8. cofnięcie cellulitu, 9. prowokację organizmu do pracy, 10. spalanie źle rozmieszczonej tkanki tłuszczowej, 11. zmniejszenie metabolizmu komórkowego.

Mocno dziwi mnie, że Szanowni Pogromcy posługują się tekstami reklam, a nie rzetelną wiedzą.

Zastanówcie się Kochani. Czy piękna skóra młodych Indianek oglądanych na Discovery jest wynikiem codziennego zimnego prysznica? Albo drogich kremów?